Հայտնի հոլիվուդյան դերասան Ջոն Թրավոլթայի դեմ հերթական հայցն են ներկայացրել` սեռական ոտնձգության համար: Մերսող աղջիկներից հետո դերասանին մեղադրել է շրջագայություններ կազմակերպող ընկերության աշխատակցուհին:
Հայցվոր Ֆաբիան Զանզին ավելի վաղ Չիլիի հեռուստատեսության եթերում հայտարարել էր, որ 2009 թվականին Կարիբյան ծովում շրջագայության ժամանակ Թրավոլթան, իբր, իրեն 12 հազար դոլար է առաջարկել սեքսի դիմաց:
Լոս Անջելեսի դատարան ներկայացված պաշտոնական հայցի համաձայն,  Զանզին ներկայացրել է որպես շրջագայության ընթացքում Թրավոլթայի անձնական սպասուհի: Երեկոներից մեկի ժամանակ, երբ Զանզին ընթիքը բերել է Թրավոլթայի սենյակ, վերջինս բողոքել է վզի շրջանում ցավերից եւ խնդրել աղջկան դիպչել իրեն, որից հետո ամբողջությամբ հանվել է, ասված է փաստաթղթում:
Այնուհետեւ, ըստ հայցվորի, Թրավոլթան կոպտորեն փորձել է իր հետ սեռական հարաբերություն ունենալ, «ստիպելով հայցվորին ցավ, շոկ, ցնցում ու վախ զգալ»,-հաղորդում է NEWSru.com-ը:
Երբ հայցվորին, այնուամենայնիվ, հաջողվել է դուրս պրծնել դերասանի ձեռքից, վերջինս 12 հազար դոլար է առաջարկել «խելամտության եւ լռության» համար, խնդրելով փողի հետեւից գալ որոշ ժամանակ անց: Դրա փոխարեն Զանզին տեղի ունեցածի մասին հայտնել է նավի հրամանատարին:

На Джона Траволту подан очередной иск с обвинением в сексуальных домогательствах – после массажистов актера обвинил сотрудник одной из круизных компаний.
Истец Фабиан Занзи ранее заявлял в эфире чилийского телевидения, что Траволта во время круиза по Карибскому морю в 2009 году якобы предлагал ему $12 тысяч за секс.
Согласно официальному иску, поданному в суд Лос-Анджелеса, Занзи был приставлен к Траволте в качестве личной прислуги во время путешествия на круизном лайнере. В один из вечеров, когда он принес ужин в каюту актера, тот пожаловался Занзи на боль в шее и попросил его дотронуться до нее, после чего полностью разделся, говорится в документе. Затем, как утверждает истец, Траволта грубо попытался склонить его к половому акту, «заставив истца испытать боль, шок, замешательство, потрясение и страх», сообщает NEWSru.com.
Когда истцу все же удалось вырваться из рук Траволты, актер предложил ему $12 тысяч за «благоразумие и молчание», попросив зайти за деньгами через некоторое время. Вместо этого Занзи сообщил о случившемся командиру корабля.