ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի կապակցությամբ, որում մասնավորապես ասվում է. «Սիրելի հայրենակիցներ, մեր պետության համար 2009 թվականը լի եղել փորձություններով և դժվարություններով։ Համաշխարհային ճգնաժամի պայմաններում միասին հաղթահարել ենք տնտեսական, ֆինանսական և սոցիալական լրջագույն մարտահրավերներ։ 2009 թվականին մենք ավելացրել ենք կենսաթոշակները 16 տոկոսով, աշխատավարձերը' 11 տոկոսով: Աղետի գոտում մենք իրականացրել ենք մեծածավալ շինարարական աշխատանքներ, և դրանք շարունակվելու են 2010-2011 թվականներին։ Կառուցել ենք 415 կիլոմետր ճանապարհ։ Ոռոգման համակարգում անց ենք կացրել 300 կիլոմետր ջրագիծ։ 2010-ին' կառուցելու ենք ևս 500 կիլոմետր։ Ավարտին է մոտենում Երևանի նոր ջերմաէլեկտրակայանի շինարարությունը։
Տեսանելի փուլ է մտնում ատոմային էլեկտրակայանի նոր բլոկի կառուցման աշխատանքները։ Մեզ հաջողվել է մի շարք ոլորտներում ներմուծումը փոխարինել հայրենական արտադրությամբ։ Ակնառու հաջողություններ են գրանցվել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության, փոքր և միջին ձեռնարկություններին օժանդակության ոլորտներում։
Մենք պետք է չմոռանանք, որ դեռ շատ անելիքներ ունենք եւ կառավարությունը 2010 թվական է մտնում ֆինանսական, տնտեսական ու կուտակած փորձի մեծ պաշարով։ Համոզված եմ. միասին ի զորու ենք դիմագրավել ցանկացած մարտահրավերի:
Մենք մուտք ենք գործում նոր տարի և իմ մաղթանքն է, որ մեզ ուղեկցի խաղաղությունը, մեր երկրում տիրեն արդարությունն ու փոխադարձ վստահության մթնոլոտը, որ մեր օջախներում իշխեն համերաշխությունն ու սերը։ Աստված մեզ բոլորիս պահապան։ Շնորհավոր Ամանոր և Սուրբ ծնունդ»:

RA Prime Minister Tigran Sargsyan’s congratulatory message on New Year and Christmas.
Our State faced many challenges and hardships in 2009. We managed to defy most serious economic, financial and social threats amid global crisis. The Government’s large-scale anti-crisis measures mitigated the adverse impact of the global crisis for several thousands of Armenian households.Pensions were raised by 16%, wages – by 11%, with the rise in wages recorded in both the public and private sectors. Thousands of new jobs were made available thanks to the efforts of the Operative Staff. Sizeable construction work was realized in the disaster zone which will be continued in 2010-2011. Motor roads were built to a total length of 415 km. 300km-long irrigation pipelines were installed to be complemented with 500 km-long extra network in 2010. The new thermal power plant project is nearing completion in Yerevan.
Efforts are underway for the construction of the new nuclear reactor. We succeeded in substituting imports with domestic products in a number of fields. Outstanding are the achievements in he spheres of information technologies, agriculture, SME. We had several important achievements in culture and sport during the year. To my great satisfaction, the public has been appreciating our fundamental reform action. Nevertheless, we must remember that still much has to be done in public life. I am convinced that together we will be able to defy any new challenges ahead and state that all major problems have been met in the New Year.
As we are in for the New Year, I am formulating my best wishes for a prevailing peace, justice and mutual confidence, solidarity and love in our homes.