Վերջին շրջանում հաճախ էր խոսվում, որ Իռլանդիայի հավաքականի մարզիչ Ջիովաննի Տրապատոնին կարող է գլխավորել Թուրքիայի ազգային հավաքականը՝ այդ պաշտոնում փոխարինելով պաշտոնանկ արված Ֆաթիհ Թերիմին: Սակայն իտալացի մասնագետը հերքել է այդ շշուկները:
«Այդ բոլոր լուրերը ճիշտ չեն, դրանք տարածում են գործակալները: Ես լիովին կենտրոնացել եմ Իռլանդիայի հավաքականի հետ իմ աշխատանքի վրա»,- ասել է Տրապատոնին: Ավելի վաղ այդ մասին ասել էր նաեւ նրա օգնական Մարկո Տարդելին:
Հիշեցնենք, որ Տրապատոնիի ղեկավարությամբ իռլանդացիները 2010թ. աշխարհի առաջնության հաջող ընտրական փուլ անցկացրին՝ թեպետ զիջեցին Ֆրանսիայի հավաքականին: Այդ խաղում, ի դեպ, կոպիտ մրցավարական սխալներ թույլ տրվեցին՝ հօգուտ ֆրանսիացիների:

В последнее время часто говорилось о том, что наставник сборной Ирландии Джованни Трапаттони может возглавить национальную команду Турции, заменив на этом посту ушедшего в отставку Фатиха Терима. Однако итальянский специалист опроверг эти слухи.
«Все эти слухи не являются истиной, их распространяют агенты. Я полностью сконцентрирован на своей работе со сборной Ирландии», — заявил Трапаттони. Ранее об это заявлял также и его помощник Марко Тарделли.
Напомним, что под руководством Трапа ирландцы провели удачную отборочную кампанию чемпионата мира 2010 года, уступив в сборной Франции в матче, в котором не обошлось без грубых судейских ошибок в пользу «трехцветных».