ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահը փոխվել է: Արբեջանական «Թրենդ» գործակալության փոխանցմամբ, դեսպան Ռոբերտ Բրադկեն ավարտել է Մինսկի խմբի համանախագահի իր առաքելությունը:
Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնել են, որ դեկտեմբերի 21-ին ժամանակավոր համանախագահ է նշանակվել Յան Քելին, ով մինչ նոր մշտական համանախագահի նշանակումը ժամանակավորապես կփոխարինի Բրադկեին:
ԱՄՆ Պետքարտուղարությունը շնորհակալություն է հայտնել Բրադկեին համանախագահի պաշտոնում 3 տարի աշխատելու համար եւ հաջողություններ է ցանկացել նրան հետագա գործունեությունում:

Ambassador Robert Bradtke has finished his term as the US OSCE Minsk Group co-chair, the press service of the US Embassy in Azerbaijan told Trend News Agency of Azerbaijan.
Ambassador Ian Kelly was named as US co-chair of the OSCE Minsk Group on an interim basis, on December 21, pending the appointment of a new permanent co-chair, the report says.
The US Department of State is grateful to Ambassador Bradtke for over three years of service as the US co-chair and wishes him well in his future endeavors.