Հանրահայտ ռուս դերասան, 90-ամյա Վլադիմիր Էտուշին ուժեղ բրոնխիտի պատճառով հոսպիտալացրել են Մոսկվայի հիվանդանոց:
«Ես ինքս եմ հիվանդանոց տարել Վլադիմիր Աբրամովիչին: Նրա մոտ ուժեղ բրոնխիտ է, եւ վատ ինքնազգացողության պատճառով նա հունվարի15-16-ին չի մասնակցել «Նավամատույց»-ի երկու ներկայացումների: Հիմա նրան բուժում են, կյանքին վտանգ չի սպառնում: Վլադիմիր Աբրամովիչն իրեն լավ է զգում: Մենք նրա հետ հաճախ հեռախոս ենք շփվում: Եվ հուսով ենք, որ հունվարի 30-ին նա բեմ դուրս կգա հերթական ներկայացման համար»,- հայտարարել է Վախթանգովի թատրոնի տնօրեն Կիրիլ Կրոկը:
Դերասանի հիվանդության պատճառով հետաձգվել է նրա ստեղծագործական երեկոն, որը պետք է կայանար Պետերբուրգի Լենխորհրդի անվան մշակույթի պալատում հունվարի 29-ին, հաղորդում է «Գազետա.ռու»-ն:
Վլադիմիր Էտուշը խաղացել է այնպիսի լեգենդար ֆիլմերում, ինչպիսիք են «Կովկասի գերուհին», «Տասներկու աթոռ» եւ «Իվան Վասիլեւիչը փոխում է մասնագիտությունը»:

Популярный российский артист, 90-летний Владимир Этуш госпитализирован в московскую больницу с сильным бронхитом.
«Я сам отвез Владимира Абрамовича в больницу. У него сильный бронхит, из-за плохого самочувствия он не участвовал в двух спектаклях «Пристань» 15-16 января. Сейчас его активно лечат, угрозы жизни нет. Чувствует Владимир Абрамович себя нормально. Мы постоянно общаемся с ним по телефону. И надеемся, что 30 января он выйдет на сцену в очередном спектакле «Пристань», - заявил директор театра Вахтангова Кирилл Крок.
Из-за болезни актера отложен его творческий вечер, который должен был состояться в петербургском Дворце культуры имени Ленсовета 29 января, сообщает «Газета.Ru».
Владимир Этуш сыграл в таких легендарных фильмах как «Кавказская пленница», «Двенадцать стульев» и «Иван Васильевич меняет профессию».