Հայը Զապորոժյեում փրկել է սառույցի տակ հայտնված երեխաներին: Արթուր Վասոյանն ու Ալեքսանդր Տիխին պայքարում էին սառը ջրի մեջ` երեխաների կյանքի համար, սակայն իրենց հերոսներ չեն համարում:
Միջադեպը տեղի է ունեցել հունվարի 20-ի երեկոյան: Զապորոժյեում 9 եւ 10 տարեկան տղաներն ընկել են լիճը, սառույցի տակ: Ականատեսների վկայությամբ, սրճարանի մշատական յցելուները նկատել են, որ երեխաները դժբախտության մեջ են եւ օգնության են շտապել, տղաներին դուրս են բերել սառույցի տակից, օգնություն կանչել:
Ինչպես ահղորդում է Analitika.at.ua-ն, Ալեքսանդր Տիխին ու Արթուր Վասոյանը խիզախաբար պայքարել են երեխաների կյանքի համար: Նրանք նշել են, թե հերոս չեն, այլ ուղղակի արել են այն, ինչ պիտի անեին:

Армянин в Запорожье спас детей, провалившихся под лед. Артур Васоян и Александр Тихий боролись за жизнь детей в холодной воде, но героями себя не считают.
Инцидент произошел вечером 20 января. В Запорожье двое мальчиков 9 и 10 лет провалились под лед местного озера. По словам очевидцев, завсегдатаи кафе, которое находится рядом с водоемом, увидели, что с детьми произошла беда и бросились на помощь: мальчиков вытащили из ледяной воды, вызвали скорую помощь и МЧС.
Как сообщает Analitika.at.ua, Александр Тихий и Артур Васоян отважно боролись за жизни детей 9 и 10 лет, но свой поступок подвигом не считают. По их словам, они просто сделали то, что должны были сделать.