Ընդդիմադիր ընտրազանգվածը պետք է հասկանա, որ ընտրություններն ավարտվել են: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 19-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց պաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՍԴՀԿ (պերկուպերկյանական թեւ) անդամ Վահան Շիրխանյանը՝ մեկնաբանելով հետընտրական զարգացումները:
«Դա պետք է հասկանա նաեւ ընդդիմությունը եւ հասկանա, որ իրենք եւս մեղքի իրենց բաժինն ունեն, քանի որ չի կարողացել արժանիորեն հանդես գալ այդ ընտրություններում»,-ասաց Շիրխանյանը: Նրա խոսքով՝ ագրեսիան, որը կարող է հետեւել բողոքի ակցիաներին, չի ուրախացնի ոչ մեկին, բացի Հայաստանի թշնամիներից: «Ադրբեջանը եւ Թուրքիան համարում են, որ հասել են իրենց նպատակին, երբ տեսնում են, որ Երեւանի փողոցներում հայերը խփում են հայերին»,-ասաց նա:
Շիրխանյանի ներկայացմամբ՝ անհրաժեշտ է հասկանալ այն մարդկանց, ովքեր իրենց ձայնը տվել են Րաֆֆի Հովհաննիսյանին՝ երկրում առկա բազմաթիվ խնդիրների պատճառով: «Մինչեւ չփոխես համակարգը եւ նոր համակարգի պայմաններում չստեղծես նոր գաղափարախոսություն, դժվար է որեւէ փոփոխություն սպասել: Այո, յուրաքանչյուր ընտրություներից հետո կա աղքատություն եւ արտագաղթի ալիք, բայց եթե ընդդիմությունն ուզում է իշխանության գալ, նա սկզբի համար պետք է ավելի լավ կազմակերպված լինի»,-ամփոփեց Շիրխանյանը:

Протестный электорат должен понимать, то выборы завершились. Об этом заявил журналистам 19 марта бывший замминистра обороны Армении Ваан Ширханян, комментируя поствыборные процессы.
Необходимо понимать, добавил он, что выборы завершились. «Это должна понимать и оппозиция, и понять, что доля вины есть и у нее, раз уж она не смогла выступить на этих выборах надлежащим образом», – сказал  Ширханян. По его словам, агрессия, которая может последовать за акциями  протеста, не обрадует никого, кроме врагов Армении. «Азербайджан и Турция считают, что достигли своей цели, когда видят, что на улицах Еревана армяне бьют армян», – сказал он.
По словам Ширханяна, необходимо понимать тех людей, которые отдали свои голоса Раффи Ованнисяну из-за множества нерешенных проблем в стране. «Пока не сменишь систему, а под новую систему не подведешь новую идеологию, трудно ожидать каких-то изменений. Да, есть бедность и волна эмиграции после каждых выборов. Но если оппозиция хочет прийти к власти, она должна для начала быть лучше организована», – заключил он.