Հայաստանում ընդդիմությունը պետք է միավորվեր նախագահական ընտրություններում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է Հայաստանի կոմկուսի կենտկոմի առաջին քարտուղար Ռուբեն Թովմասյանը՝ պատասխանելով Երեւանի ավագանու ընտրություններից հետո ընդդիմադիր ուժերի միավորման հավանականության մասին հարցին:
«Երեւանի ավագանու ընտրություններից հետո ընդդիմադիր ուժերի միավորումն անհնար է: Նույնիսկ եթե դա տեղի ունենա, եւ ընդդիմությունը որոշակի առավելություն ստանա, դա ոչինչ չի փոխի»,-ընդգծել է կոմունիստ գործիչը:
Նրա խոսքով՝ թեեւ նման քննարկումներ են ընթանում, սակայն ընդդիմության միավորումը քիչ հավանական է, քանի որ ընտրություններին մասնակցող յուրաքանչյուր կուսակցություն հայտարարում է, որ հենց իր ցուցակի առաջին համարն է արժանի քաղաքապետի պաշտոնին: «Նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում քաղաքական ուժերի միջեւ լարվածությունը դեռ աճելու է: Միայն մայիսի 5-ից հետո պարզ կլինի, ով էր ճիշտ, եւ ով՝ սխալ»,-ասել է Թովմասյանը՝ հիշեցնելով, որ Կոմկուսը չի մասնակցում այդ ընտրություններին:

“The consolidation of the opposition forces is impossible following the Yerevan Council elections. Even if this were to happen and the opposition were to get some advantage, it would change nothing,” the Communist politician noted.
In Tovmasyan’s words, the opposition’s consolidation is unlikely because each party that is running in the Yerevan municipal vote states that the first number in its own list is the one who deserves to be the mayor.
“The tension among the political forces will escalate during the election campaign. Only after May 5 will it be clear as to who was right and who [was] wrong,” the CPA leader said, and he recalled that the Communist Party of Armenia is not running in the Yerevan Council elections.