ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը գոհ է Կառավարության, նրա ղեկավարի աշխատանքից եւ նորմալ է համարում նրանց հասցեին հնչող քննադատությունները: NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նա նշեց, որ «ընդդիմությունը հենց նրա համար է, որ քննադատեն, ում էլ որ ընտրելու լինեինք, բնական է, պետք է քննադատեին, ընդդիմությունն իր գործն է կատարում»: Դիտարկմանը, թե վարչապետով հիացած չէ նույնիսկ կոալիցիոն գործընկեր ՕԵԿ-ը, պատգամավորը նկատեց, որ բոլոր քաղաքական ուժերի հետ խորհրդակցություններ եղել են, եւ ՕԵԿ-ը` որպես քաղաքական ուժ, դրական որոշում է կայացրել, այլ հարց է, որ որեւէ ՕԵԿ-ական անտրամաբանական բան է ասում: «Ես կարծում եմ, որ բոլորը, եթե ընդդիմադիր են, պիտի քննադատեն, որովհետեւ ընդդիմադիրների գործը քննադատելն է, ոչ թե գովելը, իսկ մենք հաշվեկշռել ենք կառավարության եւ իր աշխատանքը եւ դրական որոշում ենք կայացրել»,- ասաց Գալուստ Սահակյանը:
Հարցին, թե քաղաքական ուժերը Տիգրան Սարգսյանին քննադատում են միայն ընդդիմադիր լինելո՞ւ պատճառով, որեւէ հիմք չկա՞ դրա համար, նա պատասխանեց, որ եթե որեւէ խնդիր ունենում են, բնականաբար ընթացքում վերլուծում են, խոսում են, իրենց կարծիքն ասում են, ինչքան շատ աշխատանք, այնքան թերություններ, որոնց դեմը փորձում են առնել:
«Ես ընդհանրապես գոհ եմ կառավարության աշխատանքից, այն հրաշալի խոսքերը, որ պնդում են, թե ընդդիմությունն ավելի լավ կղեկավարի, բարձր կառավարման մեխանիզմներ ունի, մեծամասամբ ընդդիմության կազմում են մարդիկ, որոնք տարբեր ժամանակաշրջանում պաշտոնավարել են»,- ասաց Գալուստ Սահակյանը` հիշեցնելով վերջիններիս, թե ինչպիսի պայմաններում է ՀՀԿ-ն վերցրել իշխանությունը եւ այսօր իշխանությունն ինչպիսին է, «բյուջեն չէր կատարվում, սեգմենտային իրավիճակ էր, ժողովրդին պարտք էր, Երեւանում քայլել չէր լինի, ամբողջը փոսեր էին, այս ամեն ինչը հաղթահարելով եկել ենք»:
Պատգամավորը վստահ է, որ այն նահանջը, որ ունեցան, կարողացան բարելավել եւ այսօր էլ միտված են բարելավելու: «Երազները այլ բան են, այլ բան է հնարավորություններն օգտագործել եւ ուժեղացնել պետությունը: Լավ թեկնածուից ավելի լավն էր կարող լինել, համենայն դեպս, քննարկել ենք եւ որոշակի հանգամանքերի առումով գնահատել ենք եւ իր, եւ կառավարության աշխատանքը»,- ասաց Գալուստ Սահակյանը:

Глава парламентской фракции Республиканской партии Армении Галуст Саакян доволен работой правительства, его главы и считает нормальным критику в их адрес. В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am он отметил, что «оппозиция именно для того, чтобы критиковать; кого бы мы ни выбрали, естественно, они должны были критиковать – оппозиция делает свое дело». В ответ на замечание о том, что премьер-министром не восхищается даже коалиционный партнер – партия «Оринац еркир», депутат отметил, что проводились консультации со всеми политическими силами и партия «ОЕ» как политическая сила приняла положительное решение, другой вопрос – что какой-то член партии «ОЕ» говорит нелогичные вещи.
Отвечая на вопрос о том, только ли по причине своей оппозиционности политические силы критикуют Тиграна Саркисяна и нет ли оснований для недовольства, Саакян сказал, что, если у них бывает какая-то проблема, они по ходу анализируют, обсуждают, выражают свое мнение, и чем больше работы, тем больше недостатков, которые они пытаются исправить.
«Я вообще доволен работой правительства. Хотя говорятся красивые слова о том, что оппозиция будет лучше управлять и у нее есть механизмы высокого управления, в составе оппозиции в большинстве своем находятся люди, которые в разные периоды занимали должности»,– сказал Галуст Саакян, напомнив, в каких условиях Республиканская партия Армения приняла власть.