Դեռեւս փետրվարին Երեւանի Ամիրյան 18, 18ա, 20, 24 եւ Մաշտոցի 15 շենքերի բակում իրականացվող շինարարության վերաբերյալ բազմաթիվ բնակիչներ դիմում-բողոք էին ներկայացրել Մարդու իրավունքների պաշտպանին:
Այս առնչությամբ ՄԻՊ գրասենյակը հաղորդագրություն է տարածել, որտեղ նշում է.
«Պաշտպանին ուղղված դիմումի մեջ բնակիչները բարձրացրել էին իրականացվող շինարարության օրինականության հարցը:
Քաղաքաշինության եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունները, ի պատասխան Պաշտպանի գրություններին, հայտնել էին, որ շինարարությունը դադարեցված է, սակայն մի քանի օր առաջ դիմումատուներից մեկը ահազանգել էր Պաշտպանի թեժ գիծ եւ հայտնել, որ շինարարությունը կրկին շարունակվում է:
Պաշտպանի աշխատակազմի արագ արձագանքման բաժնի աշխատակիցները տեղում արձանագրել էին, որ շինարարությունն իրոք վերսկսվել է: Բնակիչները Պաշտպանին ներկայացրել էին նախորդ դիմումին ի լրումն նոր դիմում:

Еще в феврале жители административного района Еревана Кентрон, проживающие по адресам ул. Амиряна 18, 18а, 20 24 и Маштоца 15, обратились с жалобой к омбудсмену в связи со строительством на дворовых территориях по указанным адресам.
В этой связи офис Омбудсмена Армении распространил заявление, в котором отмечается, что в жалобе жители ставили вопрос законности строительства.
В ответ на письма Омбудсмена Карена Андресяна, в Министерствах градостроительства и по чрезвычайным ситуациям Армении заявили, что строительство по вышеуказанным адресам приостановлено, однако несколько дней назад на «горячую линию» Омбудсмена поступил сигнал от одного из жителей, который сообщил, что строительство вновь продолжается.
Сотрудники отдела быстрого реагирования аппарата Омбудсмена на месте зафиксировали, что строительство возобновилось. Жители передали Карену Андреасяну дополненное письмо-жалобу.
Вопрос находится в центре внимания аппарата офиса Защитника прав человека», - говорится в заявлении.