Չափից ավելի գեղեցիկ լինելու համար Սաուդյան Արաբիայից արտաքսված տղամարդուն՝ Օմար Բորքան ալ-Գալային, անհայտ մի կին Mercedes G55 է նվիրել: Այս մասին ալ-Գալան պատմել է In Touch Weekly ամսագիրն տված հարցազրույցում:
Նրա խոսքով՝ նվերն ինքը ստացել է իր ծննդյան օրը: Մեքենան մոտեցրել են իր տանը եւ խնդրել ստորագրել փաստաթղթերը, որով հաստատվում է, որ մեքենայի սեփականատերն ինքն է: Նվերն ուղարկող կնոջ անունը Օմարը չգիտի:
Ալ-Գալան նաեւ նշել է, որ Սաուդյան Արաբիայից իրեն արտաքսելու որոշումն իրեն ճանաչվածություն է բերել: Դրա շնորհիվ նա ֆիլմերում եւ գովազդներում նկարահանվելու բազմաթիվ առաջարկներ է ստանում: Նրա նկարներով օրացույց է տպագրվել՝ ի պաշտպանություն Սաուդյան Արաբիայի կանանց, գրում է Lenta.ru-ն:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա ապրիլին, դերասան եւ լուսանկարիչ ալ-Գալան, ով ծնունդով Դուբայից է, եւս երկու անձանց հետ արտաքսվել է Սաուդյան Արաբիայից՝ «Սաուդյան Արաբիայի համար չափազանց սեքսուալ» լինելու պատճառով: Միաժամանակ, միջադեպն օգնել էր ալ Գալայի կարիերային, նա «Facebook»-ի իր էջին ավելի քան 800 հազար «լայք» էր ստացել:

Депортированному из Саудовской Аравии за излишнюю красоту мужчине по имени Омар Боркан аль-Гала неизвестная женщина подарила Mercedes G55. Об этом аль-Гала рассказал в интервью журналу In Touch Weekly.
По словам аль-Галы, подарок он получил на свой день рождения. Машину привезли к его дому и попросили расписаться в документах, устанавливающих собственность. Имени отправительницы подарка он не знает.
Аль-Гала также отметил, что выдворение из Саудовской Аравии принесло ему популярность. Благодаря появившейся у него известности аль-Гала стал получать много предложений о съемках в фильмах и рекламе. Также с его участием вышел календарь в поддержку прав женщин Саудовской Аравии, пишет «Лента.Ру».
Напомним, поэта, актера и фотографа Омара Боркан аль-Галу вместе с двумя другими мужчинами депортировали из Саудовской Аравии в апреле. Сделала это шариатская гвардия — религиозная полиция Саудовской Аравии. По мнению полицейских, мужчины были слишком красивыми и местные женщины могли в них влюбиться.