Հայաստանում Ռուսաստանի նորանշանակ դեսպան Իվան Վոլինկինը հրաժարվել է մեկնաբանել Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին ռազմական տեխնիկա վաճառելու փաստը:
Բժշկական կենտրոնի բացման արարողությանը մասնակցող դեսպանը NEWS.am-ի խնդրանքին՝ մեկնաբանել այդ լուրը, հրաժարվել է՝ վկայակոչելով միջոցառման կարեւորությունը. «Տեսեք, թե ինչ կարեւոր միջոցառման ենք մենք մասնակցում»:
Դիտարկմանը, թե ռազմական տեխնիկայի վաճառքը ոչ պակաս կարեւոր իրադարձություն է, Վոլինկինը հայտարարել է. «Այո, իհարկե, բայց ես հիմա չեմ մեկնաբանի դա... կմեկնաբանեմ հետո»:
Հարցին, թե այդ թեմայի հետ կապված մամուլի ասուլի՞ս կհրավիրի, եւ հնարավո՞ր է, որ դա տեղի ունենա մինչեւ այս ամսվա վերջ, դեսպանը պատասխանել է. «Մամուլի ասուլիս կլինի, բայց ամսվա վերջին ես շատ զբաղված եմ լինելու»:

YEREVAN. – Newly appointed Russian Ambassador to Armenia, Ivan Volinkin, did not comment on the news about official Moscow’s sale of military equipment to Azerbaijan.
The ambassador, who was attending the official opening of a medical center, refused Armenian News-NEWS.am’s request to comment on this information.
Instead, the Russian diplomat pointed to the importance of the opening of the aforementioned medical center.
“See what an important event we are attending. I will not comment on it now; I will comment [on it] later. There will be a press conference,” Volinkin added.