Թաիլանդի կենտրոնական հատվածում, այսօր՝ հուլիսի 23-ի առավոտյան խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել, որի հետեւանքով 19 մարդ է զոհվել: Այս մասին հաղորդում է Agence France-Presse-ը՝ վկայակոչելով բժիշկներին:
Ավտովթարը տեղի է ունեցել Սարաբուրի նահանգում: Երկհարկանի ավտոբուսը բախվել է բեռնատարին եւ բռնկվել: Արդյունքում 18 մարդ զոհվել է տեղում, եւս մեկը՝ հիվանդանոցում, 20 մարդ տուժել է, հաղորդում է Lenta.ru-ն:
Ոստիկանության տվյալներով՝ բեռնատարը դուրս է եկել հանդիպակաց գոտի եւ բախվել ավտոբուսին: Տուժել է նաեւ ավտոբուսի հետեւից ընթացող մեքենան: Իրավապահները ձերբակալել են բեռնատարի վարորդին: Ավտոբուսը Բանգկոկից ուղեւորվում էր երկրի հյուսիսում գտնվող Ռոյ Էդ նահանգ:

В результате автомобильной катастрофы в центральной части Таиланда утром 23 июля погибли 19 человек. Об этом сообщает Agence France-Presse со ссылкой на данные врачей. ДТП произошло в провинции Сарабури. Двухэтажный автобус столкнулся с грузовиком и загорелся. В результате 18 человек погибли на месте происшествия, еще один человек скончался в больнице. 20 человек пострадали, передает Lenta.ru.
По данным полиции, грузовик выехал на встречную полосу и врезался в автобус. Пострадал также едущий за автобусом автомобиль. Правоохранители задержали водителя грузовика. Автобус направлялся из Бангкока в провинцию Рой Ет на севере страны.