«Քլիվլենդի մոլագար» Արիել Կաստրոյի երիտասարդ երեք պատանդ կանայք իրենց գերության 10 տարիների ընթացքում օրագիր են պահել:
Ըստ Օհայո նահանգի դատախազ Թիմ Մաքգինթիի տրամադրած տեղեկության` դպրոցական ավտոբուսի նախկին վարորդի հանցավոր գործողությունների զոհերը մանրամասն  փաստագրել են այդ տարիներին գերության մեջ  իրենց կրած բոլոր սարսափները:
Ըստ դատախազի` Ամանդա Բերին, Ջինա Դեհեսուսը եւ Միշել Նայթն արել են ամեն ինչ` չխելագարվելու համար:
«Կաստրոն նրանց շղթաներով գամել է պատին, փակել մութ սենյակում եւ նրանց հետ վարվել՝ ինչպես անասունի հետ: Աղջիկները անընդհատ գրել են, թե որքան են ցանկանում փախչել այդ սարսափելի տնից», - հայտնել է Թիմ Մաքգինտին, հաղորդում է Lifenews.ru-ն:
Հիշեցնենք, որ 53-ամյա Արիել Կաստրոն Քլիվլենդում առեւանգել էր երեք երիտասարդ ամերիկուհիների եւ նրանց գերության մեջ պահել տասը տարի: Կանանց հաջողվել էր փախչել միայն 2013թ. մայիսի սկզբին, երբ նրանց օգնության էր հասել մոլագարի հարեւաններից մեկը:
Հանցագործն իրեն մեղավոր էր ճանաչել: Նրան մեղադրանք էր ներկայացվել 937 կետերով, այդ թվում՝ բռնաբարության, ծեծի եւ սպանության:
Զոհերի օրագրերի շնորհիվ իշխանությունները պարզել են, որ Կաստրոյի մեղքով աղջիկները հինգ անգամ երեխա են կորցրել:
Օգոստոսի 1-ին մոլագարը դատապարտվելու է ցմահ բանտարկության, նրան հավելյալ 1000 տարվա ազատազրկում է սպառնում:

Три молодые пленницы «кливлендского маньяка» Ариэля Кастро вели дневники в течение своего почти 10-летнего плена в доме похитителя.
По информации, предоставленной прокурором штата Огайо Тимом Макгинти, жертвы преступных действий бывшего водителя школьного автобуса подробно задокументировали все ужасы, которые им пришлось испытать в течение долгих лет в неволе.
По словам прокурора, Аманда Берри, Джина ДеХесус и Мишель Найт делали все, что было в их силах, чтобы не сойти с ума.
«Кастро приковывал их цепями к стене, запирал в темной комнате и обращался как с животными. Девушки постоянно писали о том, как бы они хотели сбежать из этого ужасного дома», - заявил Тим Макгинти, передает Lifenews.ru.
Напомним, 53-летний Ариэль Кастро похитил трех молодых американок в Кливленде и держал их в плену на протяжении десятилетия. Узницам удалось сбежать лишь в начале мая 2013 года, когда к ним на помощь пришел один из соседей маньяка.
Преступник пошел на сделку со следствием и признал себя виновным в совершенных им преступлениях. Ему были предъявлены обвинения по 937 пунктам, включая изнасилование, избиение и убийство.
По дневникам жертв власти установили, что по вине Кастро у девушек за время заточения произошло пять выкидышей.
В четверг, 1 августа, маньяк будет приговорен к пожизненному заключению, дополнительно ему грозит 1000 лет тюрьмы.