Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 24-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի եւ կապի նախարարության պատվիրակությանը` գերատեսչության ղեկավար Գագիկ Բեգլարյանի գլխավորությամբ եւ քննարկել է տրանսպորտի եւ կապի ոլորտներում երկու հայկական հանրապետությունների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ հանդիպմանը մասնակցել են էին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, ԼՂՀ արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Հակոբ Ղահրամանյանը:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ վերոհիշյալ ոլորտներում Հայաստանի Հանրապետության հետ համագործակցությունը պահանջված է եւ մեծապես կնպաստի ինչպես Արցախում տրանսպորտի եւ կապի զարգացմանը, այնպես էլ մեր հանրապետության ամբողջ տնտեսության առաջընթացին:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic, or Artsakh, President Bako Sahakyan on Tuesday received a delegation from the Republic of Armenia Ministry of Transport and Communication, led by Minister Gagik Beglaryan.
The cooperation between the two Armenian states in the domains of transport and communication were discussed during the meeting, informs the Central Information Department of the Office of the NKR President.
President Sahakyan stressed that cooperation with Armenia in the abovementioned domains is in demand, and this collaboration will greatly contribute to the development of transport and communication in Artsakh, promote the progress to the country’s economy.