Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Մեւլյութ Չավուշօղլուն ապրիլի 14-16-ը հեղինակավոր այդ կառույցի նախագահի պաշտոնում իր առաջին պաշտոնական այցը կկատարի Ադրբեջան:
Ինչպես հաղորդում է ադրբեջանական Trend News-ը՝ վկայակոչելով Խորհրդարանական վեհաժողովը, այցի ընթացքում Չավուշօղլուն նախատեսում է հանդիպել Ադրբեջանի պաշտոնատարների հետ եւ քննարկել հանրապետության հետ կառույցի համագործակցության հեռանկարները:
ԵԽԽՎ-ում թուրքական պատվիրակության նախկին ղեկավար Մեւլյութ Չավուշօղլուն նախագահի պաշտոնում ընտրվել է հունվարին:

Председатель Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Мевлют Чавушоглу 14-16 апреля совершит первый официальный визит в Азербайджан на посту главы этой международной организации.
Как сообщает Trend News со ссылкой на Парламентскую Ассамблею, в ходе визита глава ПАСЕ планирует провести ряд встреч с официальными лицами Азербайджана и обсудить перспективы сотрудничества структуры с республикой.
Экс-глава турецкой делегации в Парламентской ассамблее Совета Европы Мовлуд Чавушоглу был избран новым председателем этой организации в январе.