Ոստիկանությունը շարունակում է հետաքննել Լոս-Անջելեսում հայկական ընտանիքի սպանության դրդապատճառները:
Ներկայումս դետեկտիվները փորձում են պարզել՝ արդյո՞ք պատճառը «սիրային եռանկյունին» է, հաղորդում է «Ասոշիեյթիդ փրեսը»:
The Los Angeles Times-ն էլ գրում է, թե չի բացառվում, որ սպանությունը կապված է ընտանիքի հոր անձնական կապերի հետ:
Հիշեցնենք, որ մարտի 26-ին Լոս-Անջելեսում սպանվել է հայկական մի ընտանիքի երրորդ անդամը՝ 38-ամյա Կարինե Հակոբյանը: Մեկ տարի առաջ էլ սպանվել էր նրա ամուսինը՝ 43-ամյա Խաչիկ Սաֆարյանը եւ դուստրը՝ 9-ամյա Լուսինե Սաֆարյանը:
Կարինե Հակոբյանի դին՝ գլխին ստացած հրազենային վնասվածքով հայտնաբերել էր նրա 14-ամյա դուստրը: 2008թ. դեկտեմբերի 11-ին հենց նա էր հայտնաբերել հոր եւ քրոջ դիակները:

Police is carrying out investigation of Armenian couple killed in Los Angeles under mysterious circumstances. The detectives do not rule out possibility that crime might be connected with personal relationship of one of the family members, The Los Angeles Times reports. The source says that one of the motives might be personal relations of the family’s father.
March 26, third member of the same family Karine Hakobyan, 38, was killed in LA. Earlier, her husband – Khachik Safaryan, 43, and daughter – Lusine Safaryan, 9, were found dead nearly a year ago. The bodies of all three family members were discovered by their other daughter. According to police, they were not engaged in any criminal activities.