Իշխանական ճամբարում շատերը չեն հավատում, որ Սերժ Սարգսյանը կարող է պահպանել վարչակազմի գոյությունը։ Միեւնույն ժամանակ բոլորը հասկանում են, որ նավը խորտակվում է, իսկ իրավիճակն անկառավարելի է դառնում։ Լրագրողների հետ այսօր կայացած հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ՀԱԿ կենտրոնական գրասենյակի համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը։
Նրա համոզմամբ, ներկայիս վարչակազմը կարելի է համեմատել երկգլխանի վիշապի հետ, որի մի գլուխը Սերժ Սարգսյանն է, մյուսը՝ ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը. «Այդ գլուխները կարող են իրար հայհոյել, կծել, բայց մեր նպատակն է հեռացնել վիշապին»,- նշեց նա։
Անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանի՝ մեծ քաղաքականություն հնարավոր վերադարձի թեմային՝ Լ. Զուրաբյանը հիշեցրեց, որ նա իր «նախագահությունն ավարտել է մարտի 1-ի, հոկտեմբերի 27-ի սպանություններով, խղճի վրա ծանրացած 4 մլրդ դոլար թալանով, օլիգարխիկ համակարգի ստեղծմամբ, Լեռնային Ղարաբաղը բանակցային գործընթացից դավաճանաբար դուրս բերելով եւ Ա1+ հեռուստաընկերության փակմամբ»։
Նրա խոսքով, Քոչարյանը Հայստանում գողապետության ստեղծողն է, եւ եթե կան մարդիկ, ովքեր մտածում են, որ «հասարակության համար ատելի մեկը կրկին կարող է վերադառնալ քաղաքականություն, ապա նրանք շատ վատ կարծիք ունեն հայ ժողովրդի մասին»։
Ամփոփելով՝ Լ. Զուրաբյանը նկատեց, որ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ռոբերտ Քոչարյանի շահերը ներկայացնողն է, «սակայն խնդիրն այն է, որ Ռոբերտ Քոչարյանի կարծիքով Սերժ Սարգսյանը դրանք սկսել է վատ ներկայացնել»։

“Many in the Establishment do not believe Serzh Sargsyan is able to ensure the regime’s further existence. On the other hand everyone is well aware the ship is sinking, and the situation is getting out of control,” Levon Zurabyan, Office Coordinator, Armenian National Congress, told reporters on April 2.
Speaking of the ex-president Robert Kocharyan’s possible return to politics, Zurabyan pointed out that “he finished his presidency with murders on March 1, and on October 27 with the embezzled U.S. $4bn, formation of an oligarchic system ousting of Nagorno-Karabakh from the negotiating process, closure of A1+ TV channel,” he said.
According to Zurabyan, Robert Kocharyan is the creator of a “state of plunder” in Armenia, and if anyone thinks that “a person hated by society could return to politics, that one is of very low opinion of the Armenian people.”
In conclusion Zurabyan said that Serzh Sargsyan is now representing Robert Kocharyan’s interests, “but the problem is that, as Robert Kocharyan thinks, Serzh Sargsyan has stopped doing it well.”