Կիեւից Բաքու ուղարկված 22-ամյա Ասատուր Խաչատրյանի մայրը՝ Անուշ Խաչատրյանը, պահանջում է, որ ավիաընկերությունը փոխհատուցի իրենց՝ պատճառված բարոյական վնասի դիմաց: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ասատուրի մայրը:
Անուշ Խաչատրյանը նշեց, որ իրենց մինչեւ հիմա փոխհատուցում չի տրվել, ոչ էլ որեւէ մեկը կապ է հաստատել իրենց հետ:
Ասատորի հայրը՝ Սյոմա Խաչատրյանն էլ տեղեկացրեց, որ որդին Կիեւից վերադառնալուց ամուսնացել է. ի դեպ, նա դեռ մինչեւ Կիեւ մեկնելը նշանված է եղել:
Ավելի վաղ Ասատուրի մայրը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր. «611 չվերթի փոխարեն 601 են գրել: Երբ բարձրացել է ինքնաթիռ, նոր է հասկացել, որ Բաքու է թռչում: Ասել են` ոչինչ, դու գնա Բաքու, մենք քեզ Երեւան կճանապարհենք: Օդանավակայանում, որ հարցնեք, կպատմեն իմ վիճակը: Հոգեկանս խախտվել էր, գիտակցությունս կորցրել էի: Ում ուղեղի մեջ կտեղավորվի, որ որդին գնա իրա ոտքով թուրքի մոտ գերի ընկնի: Բա ծնողը ո՞նց կարար այդ ցավին դիմանալ: Փառք Աստծո, այս ամենը լավ ավարտ ունեցավ Կարմիր խաչի անմիջական աջակցությամբ»:
Օրեր առաջ էլ AnalitikaUA.net-ը տեղեկացրել էր, թե Կիեւի մարզի դատախազությունը լրացուցիչ ստուգում է իրականացրել եւ բացահայտել բոլոր մեղավորներին եւ սահմանել նրանց պատասխանատվության ենթարկելու միջոցները:

YEREVAN. – Anush Khachatryan, the mother of Asatur Khachatryan, 22, who was mistakenly sent from Ukrainian capital Kyiv to Azerbaijani capital Baku, demands that the airline in question pay compensation for their moral damages.
Asatur’s mother told the above-said to Armenian News-NEWS.am.
Anush Khachatryan noted that they have not been given any compensation, nor has anyone contacted them in this respect to this day.
In turn, Asatur’s father, Syoma Khachatryan, said his son had gotten married upon returning from Kyiv. Incidentally, Asatur Khachatryan had been engaged before heading to the Ukrainian capital city.
Asatur’s mother earlier had told Armenian News-NEWS.am the following: “They had written 601 instead of Flight [No.] 611. When he boarded the plane, he realized that he was flying to Baku. They said: ‘No problem, go to Baku, [then] we will send you to [Armenia’s capital city] Yerevan.’ Thank God, all this ended well with direct assistance by the Red Cross.”
AnalitikaUA.net informed several days ago that the Kyiv Regional Prosecutor’s Office had exposed all the guilty in this incident and specified the measures for bringing them to justice.