Կիեւից Բաքու ուղարկված 22-ամյա Ասատուր Խաչատրյանի մայրը՝ Անուշ Խաչատրյանը, պահանջում է, որ ավիաընկերությունը փոխհատուցի իրենց՝ պատճառված բարոյական վնասի դիմաց: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ասատուրի մայրը:
Անուշ Խաչատրյանը նշեց, որ իրենց մինչեւ հիմա փոխհատուցում չի տրվել, ոչ էլ որեւէ մեկը կապ է հաստատել իրենց հետ:
Ասատորի հայրը՝ Սյոմա Խաչատրյանն էլ տեղեկացրեց, որ որդին Կիեւից վերադառնալուց ամուսնացել է. ի դեպ, նա դեռ մինչեւ Կիեւ մեկնելը նշանված է եղել:
Ավելի վաղ Ասատուրի մայրը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր. «611 չվերթի փոխարեն 601 են գրել: Երբ բարձրացել է ինքնաթիռ, նոր է հասկացել, որ Բաքու է թռչում: Ասել են` ոչինչ, դու գնա Բաքու, մենք քեզ Երեւան կճանապարհենք: Օդանավակայանում, որ հարցնեք, կպատմեն իմ վիճակը: Հոգեկանս խախտվել էր, գիտակցությունս կորցրել էի: Ում ուղեղի մեջ կտեղավորվի, որ որդին գնա իրա ոտքով թուրքի մոտ գերի ընկնի: Բա ծնողը ո՞նց կարար այդ ցավին դիմանալ: Փառք Աստծո, այս ամենը լավ ավարտ ունեցավ Կարմիր խաչի անմիջական աջակցությամբ»:
Օրեր առաջ էլ AnalitikaUA.net-ը տեղեկացրել էր, թե Կիեւի մարզի դատախազությունը լրացուցիչ ստուգում է իրականացրել եւ բացահայտել բոլոր մեղավորներին եւ սահմանել նրանց պատասխանատվության ենթարկելու միջոցները:

Мать 22-летнего Асатура Хачатряна, Ануш Хачатрян, требует у компании «Международные авиалинии Украины» возместить моральный ущерб, нанесенный ее семье.
Напомним, что речь о трагикомичном инциденте, когда 22-летнего гражданина Армении отправили по ошибке из Киева в Баку. Молодой человек приехал к родственникам в Киев, но в аэропорту у него обнаружились какие-то проблемы с документами, и было решено его депортировать. Однако по ошибке сотрудников аэропорта был оформлен билет не на тот рейс. Вместо рейса 611 ему написали 601. Только когда он поднялся в самолет, он понял, что летит в Баку. В дело вмешался МККК. Асатур вновь вернулся в Киев.
Асатур заявил, что в Азербайджане к нему отнеслись хорошо, но ночь, проведенная в аэропорту, стала самой длинной в его жизни – ее он провел без сна.