ԱՄՆ-ի նախագահ Բարաք Օբաման օրենք է ստորագրել` 2014թ.  ֆինանսական տարում ԱՄՆ-ի պաշտպանական ծախսերի վերաբերյալ: Այս մասին հայտնել է Սպիտակ տան պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջեյ Քարնին:
Փաստաթուղթը հաստատում է Պենտագոնի բազային ծախսերը հոկտեմբերի 1-ից սկսած 2014թ. ֆինանսական տարվա համար, որը կազմում է  526,8 միլիարդ դոլար: Ըստ փորձագետների` դա թույլ կտա ընդլայնել ռազմական գերատեսչության հնարավորությունները սիրիական քիմիական զենքը ոչնչացնելու հարցում, ինչպես նաեւ  կհեշտացնի ԱՄՆ-ի ղեկավարության խնդիրը` Գուանտանամոյի ռազմական բանտի կալանավորներին ուղարկելու այն երկրները, որոնք պատրաստ են նրանց ընդունելու:
Տվյալ փաստաթղթում խոսքը նաեւ  ԱՄՆ-ի տրանսպորտի նախարարության ծրագրերի մասին է` կապված ծովում, ինչպես նաեւ մի քանի այլ ուղղություններով անվտանգություն ապահովելու հետ, հայտնում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:

Президент США Барак Обама подписал закон об оборонных расходах на 2014 финансовый год. Об этом сообщил официальный представитель Белого дома Джей Карни.
Документ устанавливает базовые расходы Пентагона на 2014 финансовый год, который уже начался 1 октября, в размере 526,8 млрд долларов. По оценкам экспертов, это позволит расширить возможности военного ведомства по уничтожению сирийского химического оружия, а также упростить задачи администрации США по переправке узников военной тюрьмы в Гуантанамо в те страны, которые готовы их принять.
Данный документ «определяет расходы на программы министерства обороны и на проекты по военному строительству, на программы министерства энергетики в области обеспечения национальной безопасности», -  отмечается в заявлении. Кроме того, речь идет о программах американского министерства транспорта, связанных с обеспечением безопасности на море, а также нескольких других направлениях, сообщает ИТАР-ТАСС