Կարմիր Խաչի Միջազգային կոմիտեի երեւանյան գրասենյակի տվյալներով, ղարաբաղյան հակամարտության գոտում 4565 անհետ կորած կա: Այդ մասին մամուլի ասուլիսում հայտարարել է ԿԽՄԿ երեւանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ Աշոտ Աստաբացյանը:
Նրա խոսքով, միայն Հայաստանում 401 անհետ կորած է համարվում: Անհետ կորածների 323 ընտանիքների հետ գրասենյակի ներկայացուցիչները հանդիպումներ են անցկացրել եւ հավաքել անհրաժեշտ տվյալները: Ղարաբաղում 457 անհետ կորած կա, Ադրբեջանում՝ 3697: 10 անհետ կորածներ համարվում են այլ ազգերի ներկայացուցիչներ: Աստաբացյանն ընդգծել է անհրաժեշտ օրենսդրության մշակման անհրաժեշտությունը, որը կաջակցի անհետ կորածների ընտանիքներին: Ներկայումս Հայաստանի արտգործնախարարության հովանու ներքո ստեղծվել է աշխատանքային խումբ, որն էլ զբաղվելու է այդ հարցով:
Աստաբացյանը հաղորդել է նաեւ, որ ներկայումս Հայաստանում ընդամենը մեկ ադրբեջանցի ռազմագերի եւ մեկ քաղաքացիական անձ է պահվում: Իսկ Ադրբեջանի տարածքում՝ 6 հայ ռազմագերիներ կան: Նա նշել է նաեւ, որ ԿԽՄԿ-ն չի զբաղվում հինգ հոգուց բաղկացած հայ ընտանիքի ճակատագրով, որ ինքնակամ հատել էին հայ-ադրբեջանական սահմանը, քանի որ այդ հարցով իրենց ոչ-ոք չի դիմել:

According to Yerevan office of the International Committee of the Red Cross (ICRC), 4.565 people are missing in the Karabakh conflict zone, ICRC local representative Ashot Astabatsyan told at the press conference.
He informed that 401 missing are registered in Armenia and ICRC representatives met with 323 family members and collected the necessary information. The number of missing in Karabakh reaches 457, in Azerbaijan – 3.697, while 10 are of other nationalities.
Astabatsyan underlined importance of drafting legislation to meet the needs of the families with a missing member. Presently, a working group under the auspices of the RA Foreign Ministry is formed to deal with the issue.
ICRC representative also informed that currently there is one Azerbaijani prisoner and a civilian in Armenia, whereas 6 Armenian prisoners — in Azerbaijan. He also noted that ICRC is not engaged in the issue of 5-member Armenian family, that crossed Armenian-Azerbaijani border and taken into captivity.