2014 թվականի ապրիլի 15-ին Արդշինինվեստբանկը հրապարակեց եռամսյակային գործունեության արդյունքները՝ շարունակելով կայուն աճ արձանագրել:
2014 թվականի առաջին եռամսյակի վերջի դրությամբ հիմնական ցուցանիշների համեմատական դինամիկան 2013 թվականի տարեվերջի հետ հետեւյալն է.
2014 թվականի առաջին եռամսյակի Արդշինինվեստբանկի զուտ շահույթը կազմել է 1.5 մլրդ ՀՀ դրամ՝ 1,5 անգամ գերազանցելով նախորդ տարվա համադրելի ժամանակահատվածի ցուցանիշը:
Միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ հարաբերությունների զարգացման արդյունքում Արդշինինվեստբանկը Սիթիբանկի հետ կնքեց 18 միլիոն ԱՄՆ դոլարի սինդիկացված վարկի պայմանագիր: Այս գործարքը հայկական ֆինանսական կառույցի հետ կնքված առաջին սինդիկացված վարկն է միջբանկային վարկային շուկայում, որն իրականացվել է առանց բազմակողմ զարգացման գործակալության աջակցության` մեծ հետաքրքրություն առաջացնելով ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ միջազգային բանկերի մոտ:
2014 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում Արդշինինվեստբանկի մշտական ակտիվ հաճախորդների քանակը աճել է ավելի քան 2000 հաճախորդով եւ կազմել է շուրջ 223.000 հաճախորդ:
«Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ ֆինանսական հաշվետվությունների ամբողջական տարբերակը հասանելի է այստեղ` http://www.ashib.am/reports.php?lang_id=3&inc=0 :

«Ардшининвестбанк» объявляет о результатах деятельности за первый квартал 2014 года, продолжая демонстрировать стабильный рост.
Как сообщает пресс-служба банка, сравнительная динамика основных показателей за первый квартал 2014 года по сравнению с концом 2013 года следующая:
Чистая прибыль «Ардшининвестбанка» за первый квартал 2014 года составила 1.5 млрд. АМД, превысив показатель соответствующего периода предшествующего года в 1,5 разa.
Результатом развития отношений с международными финансовыми институтами явилось заключение договора с «Ситибанком» на получение синдицированного кредита в сумме 18 млн. долларов. Эта сделка, осуществленная без содействия агентств по всестороннему развитию, является первым синдицированным кредитом, заключенным с финансовым институтом Армении на межбанковском кредитном рынке, которая вызвалa большой интерес как региональных так и международных банков.
В течение первого квартала число постоянных активных клиентов «Ардшининвестбанка» выросло более чем на 2 000 и составило порядка 223 000 человек.
Полная версия финансовой отчетности ЗАО «Ардшининвестбанк» доступна здесь: http://www.ashib.am/reports.php?lang_id=2&inc=0 .