2014 թվականի ապրիլի 15-ին Արդշինինվեստբանկը հրապարակեց եռամսյակային գործունեության արդյունքները՝ շարունակելով կայուն աճ արձանագրել:
2014 թվականի առաջին եռամսյակի վերջի դրությամբ հիմնական ցուցանիշների համեմատական դինամիկան 2013 թվականի տարեվերջի հետ հետեւյալն է.
2014 թվականի առաջին եռամսյակի Արդշինինվեստբանկի զուտ շահույթը կազմել է 1.5 մլրդ ՀՀ դրամ՝ 1,5 անգամ գերազանցելով նախորդ տարվա համադրելի ժամանակահատվածի ցուցանիշը:
Միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ հարաբերությունների զարգացման արդյունքում Արդշինինվեստբանկը Սիթիբանկի հետ կնքեց 18 միլիոն ԱՄՆ դոլարի սինդիկացված վարկի պայմանագիր: Այս գործարքը հայկական ֆինանսական կառույցի հետ կնքված առաջին սինդիկացված վարկն է միջբանկային վարկային շուկայում, որն իրականացվել է առանց բազմակողմ զարգացման գործակալության աջակցության` մեծ հետաքրքրություն առաջացնելով ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ միջազգային բանկերի մոտ:
2014 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում Արդշինինվեստբանկի մշտական ակտիվ հաճախորդների քանակը աճել է ավելի քան 2000 հաճախորդով եւ կազմել է շուրջ 223.000 հաճախորդ:
«Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ ֆինանսական հաշվետվությունների ամբողջական տարբերակը հասանելի է այստեղ` http://www.ashib.am/reports.php?lang_id=3&inc=0 :

The comparative dynamics of the main financial indicators for Q1 2014 compared to the year end of 2013 is as follows:
As of Q1 2014, the net profit of the Ardshininvestbank amounted to AMD 1.5 billion outperforming the result of the comparable period of the last year by 1.5 times.
As a result of deepening cooperation with international financial institutions, the Ardshininvestbank has signed a USD 18 million syndicated loan agreement with Citibank. The transaction represents the first syndicated deal for the Armenian financial institution in the bank loan market without multilateral agency support, having attracted significant interest from both - regional and international banks.
During Q1 2014 the number of permanently active customers increased by more than 2,000 customer totaling to around 22,3000 customers.
The complete version of “Ardshininvestbank” CJSC’s financial report is available at http://www.ashib.am/reports.php?lang_id=1&inc=0.