Ադրբեջանի Զինված ուժերի ստորաբաժանումները շարունակում են խախտել հրադադարի ռեժիմն ու գնդակոծել հայկական սահմանամերձ գյուղերը:
Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը, վերջին օրերի ընթացքում Ադրբեջանի Զինված ուժերը մի քանի անգամ խախտել են զինադադարը Տավուշի մարզի սահմանմերձ գյուղերի ուղղությամբ: «Բարեբախտաբար, զոհեր եւ նյութական լուրջ վնասվածքներ չկան: Ընդհանուր առմամբ իրավիճակը մոտ է սովորականին՝ ադրբեջանական կողմը պարբերաբար խախտում է հրադադարի ռեժիմը, սակայն առանց լուրջ միջադեպերի»,- նշել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
SHAMSHYAN.com-ի հետ զրույցում Չորաթան գյուղի ավագանի Վարուժան Բագամյանը հաղորդել է, որ գնդակոծության հետեւնքով դաշտում աշխատող գյուղացիները ստիպված են եղել սողեսող հասնել ապահով վայր:

Подразделения ВС Азербайджана продолжают нарушать перемирие и обстреливать армянские приграничные села.
Как сообщил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь министра обороны Арцрун Ованнисян, за последние сутки ВС АР несколько раз нарушили режим перемирия в направлении приграничных сел Тавушской области. «К счастью, обошлось без пострадавших и серьезного материального ущерба. В целом ситуация близка к обычной – азербайджанская сторона периодически нарушает режим прекращения огня, но без серьезных инцидентов», - отметил Арцрун Ованнисян.
В беседе с SHAMSHYAN.com староста села Чоратан Варужан Багманян сообщил, что из-за обстрела работавшие в поле сельчане вынуждены были добираться до безопасного места ползком.