Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձը է հղել Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա՝ մայիսի 1-ի առթիվ:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայիսի 1-ի` Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Մեր ժողովուրդը տարիներ շարունակ տոնում է այս օրը` ամեն ժամանակաշրջանում նոր իմաստ հաղորդելով դրան: Քրտնաջան աշխատանքն ու բազմավաստակ աշխատավորն ավանդաբար մեծ պատիվ ու հարգանք են վայելել դեռեւս մեր նախնիների մոտ: Աշխատասեր ու բարեխիղճ մարդը միշտ բարձր է գնահատվել ու հանդիսացել ընդօրինակման առարկա:
Այսօր էլ արցախցին ջանք ու եռանդ չի խնայում սեփական հողի շենացման, հայրենի երկրի զարգացման ու բարգավաճման գործում: Պետությունն էլ իր հերթին անում է հնարավորն աշխատավորների իրավունքների պաշտպանության, նոր աշխատատեղերի ստեղծման, գործազրկության վերացման, մարդկանց աշխատանքով ապահովելու ուղղությամբ: Սրանք այն կարեւոր խնդիրներից են, որոնք մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Թանկագին արցախցիներ,
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ գարնանային այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ ձեր ազնիվ ու արդար աշխատանքում` ի նպաստ եւ ի բարօրություն ձեր ընտանիքների եւ հարազատ Արցախի»:

Nagorno-Karabakh Republic (NKR), or Artsakh, President Bako Sahakyan issued a congratulatory address in connection with the International Workers’ Day.
“On behalf of the
“Our nation has been celebrating this holiday for years, every time giving a new meaning to it. Painstaking work and proficient workers have always enjoyed great honor and respect since the days of our ancestors. A diligent and conscientious individual has always been highly valued and acted as a subject to imitation.
“Today the Artsakh people spare no effort and energy for the improvement of their native land, developing and making the Fatherland prosperous. The state, in its turn, does its best to protect the workers’ rights, create new places of employment, and eliminate unemployment. These important issues are and will be at the focus of the authorities.
“Dear people of Artsakh,
“I congratulate you all once again on this beautiful spring holiday and wish you peace, good health and great success in your noble and fair work for the benefit and welfare of your families and native land Artsakh,” the NKR President’s address runs.