Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր՝ մայիսի 5-ին, ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նորանշանակ նախարար Գաբրիել Ղազարյանին:
Վարչապետ Աբրահամյանը շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Յուրի Վարդանյանին համատեղ աշխատանքի համար՝ նշելով, որ լեգենդար մարզիկի ներուժը, գիտելիքներն ու փորձը հետագայում եւս կծառայեն ոլորտի զարգացմանը:
Ներկայացնելով նորանշանակ նախարար Գաբրիել Ղազարյանին՝ կառավարության ղեկավարը նշել է. «Հույս ունեմ, որ նախարարությունում իրականացվող բարեփոխումները համատեղ կփորձեք շարունակել եւ զարգացնել: Մեզ համար սպորտը կարեւոր ոլորտ է, եւ որպես վարչապետ, ամեն ինչ անելու եմ, սատարելու եմ, որպեսզի կարողանաք իրականացնել Ձեր առջեւ դրվելիք ծրագրերը»:
Այնուհետեւ ելույթ են ունեցել սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախկին ու նորանշանակ նախարարները: Յուրի Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարության աշխատակազմին արդյունավետ համագործակցության համար, շնորհավորել Գաբրիել Ղազարյանին եւ հաջողություն մաղթել: Իր հերթին Գաբրիել Ղազարյանն ընդգծել է, որ աշխատանքային գործունեության արդյունքում ավելի խորը եւ ճիշտ է ընկալում ոլորտում առկա խնդիրները, անձնապես ճանաչում է նախարարության աշխատակազմին եւ պատրաստ է համատեղ աշխատել նոր թափով: Նորանշանակ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ցուցաբերած վստահության համար եւ հավաստիացրել վարչապետին, որ նախարարությունը կշարունակի իրականացնել ընթացիկ ծրագրերը եւ նոր ձեռքբերումներ արձանագրել:

YEREVAN. – Prime Minister Hovik Abrahamyan on Monday introduced newly appointed Minister Gabriel Ghazaryan to the staff of the Ministry of Sport and Youth Affairs of Armenia.
First, the premier thanked preceding Minister Yuri Vardanyan for the joint work, and he noted that the legendary Armenian athlete’s aptitude, knowledge, and knowhow will serve the development of sports in Armenia also in the future.
Presenting the new minister, PM Abrahamyan specifically said: “I hope that you jointly will endeavor to continue and develop the ongoing reforms within the ministry. Sport is an important domain for us, and as PM, I will do everything, I will support so you may be able to carry out the projects to be put before you.”
For his part, newly appointed Minister Ghazaryan stressed that he has a deeper and more accurate understanding of the current issues facing this domain, he personally knows the Ministry staff, and stands ready to work jointly and with new vigor. Gabriel Ghazaryan also assured Hovik Abrahamyan that the Ministry of Sport and Youth Affairs will continue to implement current programs and achieve new accomplishments.