Հայաստանի նախագահի խորհրդականի պաշտոնում ինձ լրիվ նորմալ եմ զգում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է Էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախկին նախարար Արմեն Մովսիսյանը: «Ես նոր պաշտոնի եմ անցել եւ պատրաստվում եմ աշխատել նույնքան ջանասիրությամբ»,-ընդգծել է նա:
Հիշեցնենք, որ Արմեն Մովսիսյանը էներգետիկայի նախարարի պաշտոնը զբաղեցրել է 2001 թվականից (2008-ից՝ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար): 2014-ի ապրիլին նրան այդ պաշտոնում փոխարինեց անշարժ գույքի կադաստրի պետ Երվանդ Զախարյանը:

На должности советника президента Армении чувствую себя вполне нормально. Об этом завил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am советник президента Армении, экс-министр энергетики и природных ресурсов Армен Мовсисян. «Я перешел на новую должность и собираюсь работать с такой же отдачей», - заявил экс-министр.
Напомним, Армен Мовсисян занимал должность министра энергетики с 2001 г. (с 2008 г. – энергетики и природных ресурсов). В апреле 2014 г его сменил экс-начальника кадастра недвижимости при правительстве Ерванд Захарян, а Мовсисян получил новое назначение 7 мая.