Խաղաղարար առաքելությամբ Վրաստանից Կենտրոնական Աֆրիկյա 150 զինվորականներ կմեկնեն: Վրաստանի ռազմական գերատեսչությունից հայտնում են, որ նրանք մարզաբազայում հատուկ պատրաստություն են անցել:
Վրաստանի գլխավոր շտաբի պետ Վախթանգ Կապանաձեի խոսքով, զինվորները լիովին պատրաստ են առաքելությանը, հաղորդում է Georgia online-ը:
«Զինվորները պատրաստ են, նրանք վերջերս Կենտրոնական Աֆրիկայից վերադարձած ֆրանսիացի հրահանգիչների ղեկավարությամբ ուսումնամարզանքներ են անցել, բոլոր գործողությունները նախագծված են»,- հայտարարել է Վախթանգ Կապանաձեն:

С миротворческой миссией из Грузии в Центральную Африку отправляется 150 военнослужащих. В Минобороны заявляют, что они прошли специальную подготовку на одной из учебных баз.
По словам руководителя генерального штаба Грузии Вахтанга Капанадзе, солдаты находятся в полной готовности, сообщает Грузия Online.
«Солдаты подготовлены, они проходили учения вместе с французскими инструкторами, которые недавно вернулись из Центральной Африки. Мы знаем нашу задачу, у нас запланированы все наши действия»- заявил Вахтанг Капанадзе.