Ուկրաինական ուժայինները հակաահաբեկչական գործողությունների շրջանակում Կրամատորսկի մոտ ապստամբների ռազմաբազա են ոչնչացրել: Այս մասին Ուկրաինայի խորհրդարանի նիստին հայտնել է երկրի նախագահի պաշտոնակատար, Վերին Ռադայի նախագահ Ալեքսանդր Տուրչինովը:
Բացի նա, նա տեղեկացրել է, որ Դոնեցկի մարզի Սլավյանսկ, Կրամատորսկ քաղաքների եւ այլ բնակավայրերի համար ուկրաինական հեռուստատեսության հեռարձակում ապահովող աշտարակի շուրջ 5 կմ շառավղով անվտանգության գոտի է ստեղծվել, հաղորդում է «ՈւՆԻԱՆ» գործակալությունը:
Ավելի վաղ «Տեղեկատվական դիմադրություն» խմբի համակարգող Դմիտրի Տիմչուկը հայտարարել էր, թե Կրամատորսկից 30 կմ հեռավորության վրա գտնվող Ստարովարվարովկա բնակավայրի հատվածում ուկրաինական ուժայինների` ռուսամետ ակտիվիստների դեմ գործողության վերջին փուլն է մեկնարկում:
Ներկայումս Դոնեցկի եւ Լուգանսկի քաղաքներում եւ գյուղերում պարբերաբար զինված ընդհարումներ են տեղի ունենում:

Украинские силовики в рамках антитеррористической операции уничтожили военную базу пророссийских активистов под Краматорском. Об этом сообщил и.о. президента Украины, председатель Верховной рады Александр Турчинов во время заседания парламента.
Кроме того, спикер сообщил, что полностью зачищена 5-километровая зона вокруг телебашни, которая транслирует украинское телевидение на города Славянск, Краматорск и другие районы Донецкой области, сообщает УНИАН.
Ранее координатор группы «Информационное Сопротивление» Дмитрий Тымчук заявил, что в районе населенного пункта Староварваровка в 30 км от Краматорска начинается финальный этап операции украинских силовиков против пророссийских активистов.
В настоящее время в городах и селах Донецкой, Луганской областей периодически происходят боестолкновения.