ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը նախորդ տարի ռուսական մամուլում ամենաշատ հիշատակված  նախարարն է եղել: Առաջատարների եռյակում են նաեւ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն եւ ֆինանսների նախարար Անտոն Սիլուանովը: Այս են վկայում  «Մեդիալոգիա» ընկերության տվյալները:
Լավրովի մեդիաինդեքսը 2013թ. մայիսից մինչեւ 2014թ. մայիս կազմել է 99 026 կետ, Շոյգուինը՝ 64 209, Սիլուանովինը՝  33 319:  ՆԳ նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցեւն այս տարի եռյակից դուրս է մնացել:
Ցուցակն ամփոփում են Ղրիմի հարցերով նախարար Օլեգ Սավելեւը եւ Հյուսիսային Կովկասի գործերով նախարար Լեւ Կուզնեցովը, որոնք չեն հասցրել բավարար չափով իրենց դրսեւորել, հայտնում է «Իզվեստիան»:

Глава МИД России Сергей Лавров стал самым упоминаемым в российских СМИ министром за минувший год. В тройку наиболее популярных членов кабмина входят также министр обороны Сергей Шойгу и руководитель Минфина Антон Силуанов. Таковые результаты рейтинга компании «Медиалогия».
Медиаиндекс Лаврова в период с мая 2013 года по май 2014 года составил 99 026 пунктов, у Шойгу этот показатель равен 64 209, а у Силуанова — 33 319 пунктов. ЗА прошедший год министры иностранных дел и обороны поменялись местами, а глава МВД Владимир Колокольцев выбыл из тройки наиболее упоминаемых министров.
Замыкают список министр по делам Крыма Олег Савельев и министр по делам Северного Кавказа Лев Кузнецов, не успевшие пока проявить себя в достаточной мере, сообщает «Известия».