ԱԺ ոչ իշխանական «քառյակը» քաղաքական միասնական օրակարգ կձեւավորի եւ հանրահավաք կանցկացնի: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 17-ին, ՀԱԿ խմբակցությունում կայացած «քառյակի» հանդիպումից հետո լրագրողներին հայտնել է ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանը:
Նա նշել է, որ կձեւավորվի պահանջների ցանկ, որը կներկայացնեն իշխանությանը, կձեւավորվի քաղաքական օրակարգ մեկ շաբաթվա ընթացքում:
«Քառյակը կառաջնորդի ժողովրդին այս քաղաքական օրակարգի իրականացման գործընթացում. մենք որոշել ենք, որ կանցկացնենք հանրահավաք, որի նպատակը կլինի հենց այս քաղաքական օրակարգի իրականացումը։ Թե երբ կլինի այդ հանրահավաքը, մենք կորոշենք քառյակի առաջիկա նիստին»,-ընդգծել է Զուրաբյանը:
Անդրադառնալով Կուտակայինի վերաբերյալ լրամշակված օրինագծի վերաբերյալ դիրքորոշմանը, ՀԱԿ խմբակցության ղեկավարն ասել է. «Մենք ունենք ալտերնատիվ նախագիծ կուտակայինի վերաբերյալ, որն այս պահին համահունչ է ժողովրդի պահանջներին եւ մոտ օրերին դրա մասին որոշում ընդունելուց հետո այդ նախագիծը կդնենք արտահերթ նիստի»:

ANC NA Faction Head Levon Zurabyan told the aforesaid to reporters, following the “parliamentary four’s” closed meeting on Saturday.
Zurabyan noted that they will form a list of demands, which they will submit to the authorities, and they also will form a political agenda within one week.
“The [parliamentary] four will lead the people in the implementation of this political agenda. We decided that we will hold a rally whose objective will be the implementation of this political agenda.
“[In addition,] we have an alternative draft, with respect to the funded [pensions], which is consistent with the people’s demands. And after making a decision about in the coming days, we will table this draft [for motion] at the [NA] special session,” Levon Zurabyan specifically stressed.