«Դեմ եմ» շարժման ակտիվիստները խորհրդարան են ժամանել ու հանդիպել ոչ իշխանական քառյակի ուժերի հետ: Քառյակի հանդիպումը պետք է ավարտվի 20 րոպեի ընթացքում:
Հերթական հանդիպումը տեղի է ունենում ՀԱԿ խմբակցությունում, որին ԲՀԿ-ից մասնակցում են Վարդան Օսկանյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Ստեփան Մարգարյանը եւ Միքայել Մելքումյանը, ՀՅԴ-ից՝ Արմեն ռուստամյան ու Աղվան Վարդանյանը, «Ժառանգությունից» Ռուբեն Հակոբյանը, ՀԱԿ-ից՝ Լեւոն Զուրաբյանը եւ Արամ Մանուկյանը:
Քննարկման գլխավոր թեման եղել է պարտադիր կուտակային համակարգը, որը կառավարությունը պատրաստվում է խորհրդարան ներկայացնել հունիսի 18-ի արտահերթ նիստում:

YEREVAN. – The Armenian authorities are not going to retreat from the earlier intentions to introduce private funded pension system, an activist of “I am against” movement Hakob Arshakyan told reporters.
“We are trying to fight against the bill by any actions and measures,” Arshakyan said.
The new bill, he added, reflects all elements against which the activists were fighting: discrimination at work in state and private sectors and refusal from cumulative pension payments.
The pension reform was discussed by activists and representatives of four parliamentary forces aty the National Assembly on Monday.