Մալայզիայի Սելանգոր նահանգի արեւմտյան ափին նավաբեկության հետեւանքով զոհվել է ինը մարդ, փրկվել 61 ուղեւոր, այդ թվում` հնգամյա մի աղջնակ  եւ 12 կին,  փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»` վկայակոչելով Star-ը:
Ներկայումս անհետ կորածների ցուցակում շարունակում է մնալ երկու տասնյակից ավելի մարդ, սակայն նրանց ճշգրիտ քանակը դժվար է  որոշել, քանի որ տուժածներից ոմանք կարողացել են ինքնուրույն ափ հասնել:
«Հաշվի առնելով նավի չափերը` այն ծանրաբեռնված է եղել. այնտեղ չպետք է 40-ից ավելի մարդ լիներ», — հայտարարել է Սելանգորի ոստիկանապետ Աբդուլ Սամահ Մատը: Ըստ ոստիկանի` «նավը 6,1 մ երկարություն, կես մետրից քիչ ավելի լայնություն է ունեցել եւ ընդհանրապես նախատեսված չի եղել ուղեւորափոխադրումների համար»:
Նավի վրա եղել են 97 ապօրինի միգրանտներ` հարեւան Ինդոնեզիայից, այն խորտակվել է հունիսի 18-ի կեսգիշերին` Բանտինգ քաղաքից 3 կմ հեռավորության վրա: Աղետի պատճառը  նավ ջուր ներթափանցելն  է եղել:

Число погибших в результате кораблекрушения в Малаккском проливе у западного побережья малайзийского штата Селангор достигло девяти человек, спасен 61 пассажир, включая пятилетнюю девочку и 12 женщин, сообщает РИА Новости со ссылкой на Star.
На этот момент в списках пропавших без вести остаются свыше двух десятков человек, однако их точное число определить трудно, так как некоторые из потерпевших кораблекрушение смогли самостоятельно добраться до берега.
«Учитывая размеры судна, оно было перегружено: на нем не должно было находиться свыше 40 человек», — заявил шеф полиции Селангора Абдул Самах Мат. По словам полицейского, «суденышко достигало 6,1 метра в длину, лишь чуть более полутора метров в ширину и вообще не было предназначено для пассажирских перевозок».
Судно, на борту которого находились 97 нелегальных иммигрантов из соседней Индонезии, затонуло в полночь на 18 июня примерно в трех километрах от города Бантинг. Причиной катастрофы стала течь в корпусе.