«Ալաբինո» մերձմոսկովյան հրաձգարանում  տեղ է ունեցել «Ռուսաստանի բանակի» նոր խորհրդանշանի շնորհանդեսը, հաղորդվում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության կայքում:
Խորհրդանիշը մշակվել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությանը կից դիզայներական բյուրոյի կողմից եւ իրենից ներկայացնում է աստղ, որը հատվում է հորիզոնական ուղիով: Նշանի ստեղծման ժամանակ դիզայներները հատուկ ուշադրություն են դարձրել ռուսական բանակի ավանդույթներին, որտեղ աստղը երկար տարիներ խորհրդանշել է պաշտպանություն ու անվտանգություն: «Ռուսաստանի բանակի» կարմիր-կապույտ նշանը նշանակում է շարժում դեպի առաջ եւ նոր նպատակների ձգտում, ընդգծում  է նախարարությունը:
Ներկայացմանը մասնակցել են ռուսական արտիստներն ու երիտասարդական համույթները, ռազմական Т-72 տանկերով վալս են ցուցադրել, օդադեսանտային զինծառայողները նոր խորհրդանիշով դրոշով դեսանտ են իջեցրել եւ ձեռնամարտի հնարքներ են ցուցադրել, հաղորդում է Gazeta.ru-ն:

На подмосковном полигоне «Алабино» состоялась презентация нового знака «Армия России», сообщается на сайте Министерства обороны России.
Знак разработан сотрудниками подведомственного Минобороны России дизайнерского бюро и представляет собой пятиконечную звезду, которую пересекает горизонтальная линия. При создании образа дизайнеры особое внимание уделили традициям русской армии, в которой звезда на протяжении многих лет символизировала защиту и безопасность. Красно-синий знак «Армии России» обозначает движение вперед и стремление к новым целям, подчеркивает министерство.
В презентации приняли участие российские артисты и молодежные коллективы, боевые танки Т-72 продемонстрировали танковый вальс, военнослужащие ВДВ десантировались с флагами с символикой нового знака и устроили выступления по рукопашному бою, сообщает Газета.Ру.