ԱՄՆ Ջորջիա նահանգում կառավարական լաբորատորիայի 75 աշխատակիցներ կարող էին պատահաբար վարակված լինել սիբիրյան խոցով, հաղորդում են ԱՄՆ իշխանությունները։
Ատլանտայի լաբորատորիայի աշխատակիցները, հնարավոր է, շփվել են վտանգավոր մանրէների հետ՝ լաբորատորիաներից մեկում անվտանգության պահանջներին չհետեւելու պատճառով, հայտարարել են Հիվանդությունների վերահսկողության եւ պրոֆլակտիկայի կենտրոնում, փոխանցում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը։
Ներկայումս գիտաշխատողները վերահսկողության տակ են։ Հիվանդությունների վերահսկողության եւ պրոֆլակտիկայի կենտրոնում ընդգծում են, որ վարակվելու վտանգը բավական ցածր է եղել։

В американском штате Джорджия 75 сотрудников правительственной лаборатории могли случайно заразиться сибирской язвой, сообщили американские власти.
Сотрудники лаборатории в Атланте могли войти в контакт со смертельно опасными бактериями после того, как в одной из лабораторий не были соблюдены требования безопасности, заявили в Центре по контролю и профилактике заболеваний, сообщает русская служба BBC.
В настоящее время научные работники находятся под наблюдением. При этом риск заражения, как подчеркивают в Центре по контролю и профилактике заболеваний, был чрезвычайно низок.