Խորհրդարանական քառյակը չի համագործակցում երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ, հուլիսի 2-ի մամուլի ասուլիսում հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Ըստ նրա՝ իշխանությունները փորձում են քառյակին վերագրել համագործակցություն նախկին նախագահի հետ, որ հերթական սադրանքն է ներքաղաքական դաշտում, քանի որ Քոչարյանի հետ շփման ոչ մի եզր չկա:
Հիշեցնենք, «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական ծառայության հետ հարցազրույցում ԲՀԿ խմբակցության անդամ Ստեփան Մարգարյանն ասել էր. «Ես շատ ուրախ եմ, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ունենալով երկարատեւ կառավարման փորձ եւ ավելի լավ ծանոթ լինելով այդ իրավիճակներին՝ գրեթե նույն գնահատականներն է տալիս, ինչ քառյակի կողմից հրապարակվել է»:

YEREVAN. – Armenia's parliamentary four is not working with the second president Robert Kocharyan, Heritage member Armen Martirosyan.
The Armenian authorities are trying to impose the four parties cooperation with the former president, which is yet another provocation because there are no points of interaction with Kocharyan.
In an interview with the Armenian service of Radio Liberty, member of Prosperous Armenia faction Stepan Margaryan said: “I am very pleased that the second President Robert Kocharyan, having the experience of ruing the country, is giving almost the same assessments that were published by the four”.