Ադրբեջանական բանակը հերթական անգամ ցուցադրել է իր սպառազինությունը: Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, հուլիսի 7-ին հարեւան պետությունում լայնամասշտաբ զորավարժություններ են մեկնարկել, ընդ որում դրանք անցկացվում են ճակատային գծի մոտ: Բանակային ստորաբաժանումների մարտական պատրաստվածության ստուգում է տեղի ունենում:
Զորավարժությունները տեղի են ունենում պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի անմիջական ղեկավարությամբ: Զորավարժություններին մասնակցում է 10 հազար մարդ անձնակազմից, 80 տանկ, մինչեւ 300 հետեւակի մարտական մեքենա, ավելի քան 100 հրետանային համակարգ, 20 մարտական օդանավ, մինչեւ 20 մարտական եւ տրանսպորտային ուղղաթիռ:

Азербайджанская армия в очередной раз побряцала оружием.
Как сообщают азербайджанские СМИ, с 7 июля в соседнем государстве проводятся широкомасштабные учения, причем учения проходят «в прифронтовой зоне». Проводится проверка боеготовности армейских подразделений.
Учения проводятся под непосредственным руководством министра обороны генерал-полковника Закира Гасанова. К учениям в целом привлечены до 10 тысяч человек личного состава, 80 танков, до 300 бронированных боевых машин, более 100 артиллерийских систем, 20 боевых самолетов, до 20 боевых и транспортно-боевых вертолетов.