Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը համաձայն չէ Շանթ Հարությունյանի այն հայտարարությանը, թե եթե Անդրանիկ Մարգարյանը ողջ լիներ, ապա թույլ չէր տա տեղադրել Անաստաս Միկոյանի արձանը։
«Սա Շանթ Հարությունյանի կարծիքն է, ամեն մարդ իր կարծիքն ունի, ես այնքան էլ համաձայն չեմ, որ ինքը նման հայտարարություններ անի։ Ես իմ արժեքներով եմ ապրում եւ իմ հոր ժառանգած արժեքներով եմ ապրում։ Ամեն մարդ իր կարծիքով երբ հայտարարում է հոր եւ որդու միասնական լինելու մասին, առաջինը ինքը պետք է միասնական լինի»,- հուլիսի 17-ին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Տարոն Մարգարյանը։
Նշենք, որ հուլիսի 16-ին կայացած դատական հերթական նիստի ժամանակ նոյեմբերի հինգի մեղադրյալներից Շանթ Հարությունյանը հայտարարեց, որ Անաստաս Միկոյանի արձանը չպետք է տեղադրել եւ Տարոն Մարգարյանը դա չի անի, եթե իր երակներով Անդրանիկ Մարգարյանի արյունը ջուր չի դարձել։

Мэр Еревана не согласен с заявлением оппозиционера Шанта Арутюняна.
В частности, Арутюнян сказал о том, что если бы отец градоначальника Андраник Маркарян был жив, «он бы не позволил установить памятник Анастасу Микояну».
«Это мнение Арутюняна. Я же живу в соответствии со своими и унаследованными от отца ценностями. Каждый человек, когда делает заявления о единстве отца и сына, в первую очередь должен лично продемонстрировать это», - сказал мэр Еревана Тарон Маркарян в беседе с журналистами 17 июля.
Отметим, что 16 июля во время очередного судебного заседания один из арестованных участников событий 5 ноября Шант Арутюнян заявил о том, что мэр Еревана Тарон Маркарян не позволит установить в столице памятник Анастасу Микояну, если в его жилах течет кровь его отца Андраника Маркаряна (премьер - министр Армении c 2000 по 2007 год - прим.ред.)