Մահապարտը մեքենան պայթեցրել է Բաղդադի ոստիկանական անցակետի հարեւանությամբ, զոհվել է առնվազն 21 մարդ եւ եւս 35-ը վիրավորվել են…
Մահապարտը մեքենան պայթեցրել է Բաղդադի ոստիկանական անցակետի հարեւանությամբ, զոհվել է առնվազն 21 մարդ եւ եւս 35-ը վիրավորվել են:
Ըստ ոստիկանության հաղորդագրության` պայթյունը տեղի է ունեցել քաղաքի հյուսիսարեւմտյան  Կադհիմիա թաղամասի մուտքի մոտ, փոխանցում է BBC-ն:
Բաղդադում լարված իրադրություն է պահպանվում այն պահից ի վեր, երբ սուննի գրոհայինները վերահսկողության տակ են առել Մոսուլը եւ հայտարարել Իրաքի մայրաքաղաքի վրա հարձակվելու մտադրության  մասին: Վերջին շաբաթներին Բաղդադում մի քանի պայթյուն է տեղի ունեցել:

Смертник взорвал автомобиль вблизи полицейского блокпоста в Багдаде, в результате чего погиб по меньшей мере 21 человек и еще 35 получили ранения.
Согласно сообщению полиции, взрыв произошел возле въезда в район Кадхимия на северо-западе города, сообщает BBC.
В Багдаде сохраняется напряженная обстановка с тех пор, как боевики-сунниты из группировки «Исламское государство» захватили контроль над вторым крупнейшим городом страны — Мосулом — и объявили о намерении идти на иракскую столицу. За последние недели в Багдаде произошло несколько взрывов.