Մեծ Բրիտանիայի արտգործնախարարությունն անհանգստություն է հայտնել ղարաբաղյան հակամարտութան գոտում բռնության վերջին սրման կապակցությամբ:
Մեծ Բրիտանիան Հայաստանին եւ Ադրբեջանին կոչ է անում անհապաղ միջոցառումներ ձեռնարկել լարվածության թուլացման եւ հրադադարի ռեժիմի պահպանման ուղղությամբ:
Մեծ Բրիտանիայի արտգործնախարարի մամուլի քարտուղարը հիշեցրել է հրադադարի մասին համաձայնության 20-ամյակի կապակցությամբ Եվրոպայի հարցերով նախարար Դեւիդ Լիդինգսթոնի հայտարարության մասին. «Խաղաղ պայմանավորվածության հասնելու համար մենք կոչ ենք անում կողմերին աշխատել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հետ», - ասվում է  հայտարարության մեջ:

МИД Великобритания выразил обеспокоенность последней эскалацией насилия в зоне нагорно-карабахского конфликта.
Великобритания призывает Армению и Азербайджан предпринять немедленные меры для снижения напряженности и соблюдать режим прекращения огня.
Пресс-секретарь британского МИДа напоминает о заявлении Министра Великобритании по делам Европы Дэвида Лидингтона в связи с 20-й годовщиной соглашения о прекращении огня. «Мы призываем стороны работать с Минской группой ОБСЕ для достижения мирного договора»,- говорится в заявлении.