Երեւանի քաղաքապետարանը Հայաստանի սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրով մայրաքաղաք այցելած երեխաներին հյուրընկալում է երեւանաբնակ ընտանիքներում:
Ծրագրի առաջին 7 փուլի ընթացքում երեւանաբնակ 102 ընտանիքում հյուրընկալվել է 133 երեխա: Մինչ ծրագրի 8-րդ փուլի ավարտը`օգօստոսի 31-ը, ընտրված  մյուս ընտանիքները եւս կհյուրընկալեն սփյուռքահայ երեխաներին:
Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ՝ ծրագրի ամբողջ ընթացքում պատասխանատուները պարբերաբար այցելում են ընտանիքներ, ծանոթանում երեխաների առօրյային, նաեւ հուշանվեր հանձնում:
Աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած սփյուռքահայ երեխաները, գոհունակություն հայտնելով հյուրընկալ ընտանիքներին, նշել են, որ ջերմ ընդունելության շնորհիվ Երեւանում իրենց զգում են ինչպես սեփական տանը՝ իրենց ընտանիքում:
Ավանդույթի համաձայն, «Արի տուն» ծրագրի ավարտին կորոշվեն «Լավագույն վարչական շրջան» եւ «Լավագույն ընտանիք» անվանակարգերի հաղթողները:

YEREVAN. – The municipality of Yerevan is finding accommodation for children coming to Armenia under the Diaspora Ministry’s Come Home 2014 motherland visiting program for the Diaspora-Armenian youth.
During the seven stages of the program, 102 families hosted 133 children. The eighth round of the program will complete by August 31.
The children coming to Armenia thanked families that hosted them in Yerevan, adding they felt as if it was there home. The end of the program will be traditionally marked by naming the winners in nominations “the best administrative district” and “the best family”.