Արցախի եւ Հայաստանի նախագահներ Բակո Սահակյանն ու Սերժ Սարգսյանն օգոստոսի 31-ին այցելել են ԼՂՀ Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղ, ծանոթացել տեղի ձեթի գործարանի աշխատանքներին:
Երկու պետությունների ղեկավարներն ընդգծել են նման գործարանի գոյության կարեւորությունը՝ նշելով, որ այն մեծապես խթանում է տեղական արտադրությունը եւ բնակչությանը որակյալ ապրանք մատակարարում:
Նախագահներին ուղեկցել են ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ԼՂՀ վարչապետ եւ փոխվարչապետ Արա Հարությունյանն ու Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

31 августа Президенты Республики Арцах и Республики Армения Бако Саакян и Серж Саргсян посетили село Тагавард Мартунинского района и ознакомились с работой действующего там завода по производству растительного масла.
Глава государства подчеркнул важность наличия подобного предприятия, отметив, что оно содействует развитию местного производства, обеспечивая население качественной продукцией.
Президентов сопровождали премьер-министр РА Овик Абрамян, премьер-министр НКР Ара Арутюнян, вице-премьер Артур Агабекян, другие должностные лица.