Բրիտանական Քոլչեսթեր քաղաքի բնակչուհին քաղցկեղով հիվանդ է ձեւացել՝ ճոխ հարսանիք անելու համար, գրում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»:
22-ամյա Ուոթսոնը, ըստ աղբյուրի, հարցազրույց է տվել բրիտանական թերթերից մեկին՝ պատմելով, որ հարսանիքը նախատեսվածից շուտ են անելու ահավոր հիվանդության՝ քաղցկեղի պատճառով: Աղջիկը հստակեցրել էր, որ «ողջ մնալու հավանականությունը մեծ չէ, սակայն ինքը բուժվելու հույս ունի: Իհարկե, դրա համար միջոցներ են հարկավոր, որն ինքը չունի», - աղջկա խոսքերն է մեջբերում աղբյուրը:
Բրիտանուհու պատմությունից հազարավոր մարդիկ էին հուզվել, ինչի հետեւանքով նրա համար 10 հազար ֆունտ  (16 հազար դոլար) էին հավաքել: Որոշ ժամանակ անց սոցցանցում հայտնվել էին առողջությունից փայլող Դանիելի լուսանկարները, որը հայտնում էր իր հղիության մասին:
«Հիվանդի» պահվածքը  կասկածների տեղիք էր տվել, որոշ ժամանակ անց ոստիկանները նրանից բժշկական քարտն էին պահանջել: Պարզվել է՝ աղջիկը հիվանդ չէ: Օրերս նա խոստովանել է խաբեությունը՝ հույսով, որ դատարանը մեղմ կվերաբերվի իրեն: Նա առայժմ բանտում է:

Жительница британского города Колчестер притворялась больной раком, чтобы сыграть роскошную свадьбу. Об этом пишет Комсомольская Правда.
22-летняя Даниэл Уотсон, уточняет источник, дала интервью одной из британских газет, в котором рассказала, что ей придется перенести свою свадьбу на более ранний срок из-за страшной болезни - рака. Девушка пояснила, что «шансы на выживание невелики, и все же, она надеется на излечение. Правда, на это нужны средства, которых у нее нет», - приводит издание слова девушки.
История британки тронула сердца тысяч людей. В результате для нее насобирали в общей сложности 10 тысяч фунтов (16 тысяч долларов). Через некоторое время на ее страничке в соцсетях появились фотографии пышущей здоровьем Даниэль, сообщающей о своей беременности.
Как отмечает издание, поведение «больной» вызвало массу подозрений, и через некоторое время полицейские потребовали показать медицинскую карточку. Оказалось, что раком девушка не страдала. На днях она призналась в мошенничестве в надежде, что суд проявит к ней снисхождение. Пока британка сидит в тюрьме.