«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Իշխանական կուլիսներում լուրեր են պտտվում, թե ՀՀ ոստիկանության համակարգը կկիսվի երկու մասի: Մի մասն անցնելու է Տարածքային կառավարման նախարարությանը, մյուս մասն էլ ԱԱԾ-ի հետ միավորվելով՝ կդառնա նոր նախարարություն:
ԱԱԾ տնօրեն Գորիկ Հակոբյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է 2016-ի փետրվարին: Հակոբյանը 65-ամյակի կապակցությամբ պաշտոնից պետք է հեռանար դեռ 2011-ին, բայց Սերժ Սարգսյանը նրա պաշտոնավարման ժամկետը երկարաձգեց եւս հինգ տարով: Մինչ նրա 70-ամյակը, մեր աղբյուրների պնդմամբ, ԱԱԾ-ն եւ ոստիկանության մի մասն արդեն միավորված կլինեն, եւ Գորիկ Հակոբյանը կգնա վաստակած հանգստի: Ասում են, սակայն, որ միավորման այս տարբերակը անվտանգության համակարգի աշխատակիցների սրտով չէ, եւ նրանք հույս ունեն ետ համոզել Սերժ Սարգսյանին»։

В Армении система Полиции может быть разделена на две части. Одна отойдет к преобразуемому Министерству территориального управления, а другая, слившись со Службой национальной безопасности, образует новое министерство. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак», уточняя, что подобные разговоры циркулируют в лагере власти.
«Срок нахождения в должности начальника СНБ истекает в феврале 2016 года. Он в связи с достижением 65 лет должен был покинуть ее еще в 2011 году, однако Серж Саргсян продлил срок еще на 5 лет. До 70-летия Акопяна, как настаивают наши источники, часть системы Полиции уже будет объединена со Службой национальной безопасности. Ну а Горик Акопян после этого, наконец, уйдет на заслуженный отдых. Однако есть утверждения, что вышеизложенная перспектива объединения не очень-то радует многих высокопоставленных представителей спецслужб, которые еще питают надежды переубедить Сержа Саргсяна», - отмечает «Айкакан жаманак».