Ուկրաինայի ԿԸՀ-ն հաշվել է  խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների բոլոր քվեաթերթիկները: Երկրի խորհրդարան են անցել 6 կուսակցություններ՝ Յացենյուկի «Ժողովրդական ճակատը» ստացել է 64 մանդատ, Պյոտր Պորոշենկոյի դաշինքը՝ 63 մանդատ, «Սամոպոմիչ» միավորումը՝ 32, «Ընդդիմադիր դաշինքը»՝ 27, Օլեգ Լյաշկոյի Ծայրահեղական կուսակցությունը՝ 22,  «Բատկիվշինան»՝ 17 մանդատ, փոխանցում է «Ինտերֆաքս Ուկրաինան»:
Աղբյուրը նշում է, որ համամասնական բաղադրիչով ընտրվել է 225 ժողովրդական պատգամավոր:
Ուկրաինայի խորհրդարանական ընտրությունները տեղի են ունեցել հոկտեմբերի 26-ին՝ խառը կարգով: Ընտրություններն անցկացվել են  225-ից 198 ընտրատարածքներում: Ընտրություններ չեն  եղել 27 ընտրատարածքներում:

ЦИК Украины подсчитала все бюллетени внеочередных парламентских выборов. В парламент страны прошли 6 партий–Народный фронт Яценюка, получивший 64 депутатских мандата, Блок Петра Порошенко–63 мандата, Объединение Самопомич-32 депутатских мандата, Оппозиционный блок–27 мандатов, Радикальная партия Олега Ляшко–22, и Всеукраинское объединение Батькивщина–17 депутатских мандатов, передает Интерфакс Украина.
Всего, уточняет источник, по пропорциональной составляющей избраны 225 народных депутатов.
Внеочередные парламентские выборы в Украине, состоявшиеся 26 октября, прошли по смешанной системе - согласно закону, по 225 народных депутатов должны были избираться по партийным спискам и в мажоритарных округах. В целом выборы проводились в 198-ми округах из 225-ти, предусмотренных законом. Выборы не проводились в общей сложности в 27-ми округах.