Մոսկվայի դատարանը դեկտեմբերի 30-ին մեղադրական վճիռ է կայացրել «Իվ Ռոշեի» գործով: Ալեքսեյ եւ Օլեգ Նավալնիները մեղավոր են ճանաչվել ընկերության դրամական միջոցների հափշտակության մեջ: Ալեքսեյ Նավալնին դատապարտվել է 3,5 տարվա պայմանական ազատազրկման, Օլեգը՝ 3,5 տարվա ազատազրկման:
Բացի պայմանական ազատազրկումից, Ալեքսեյ Նավալնին դատապարտվել է նաեւ 500 հազար ռուբլու չափով տուգանքի: «Բազմապրոֆիլ պրոցեսինգային ընկերության» ընկերության քաղաքացիական հայցով նրանից նաեւ 4,8 մլն ռուբլի բռնագանձվի:
Քննության վարկածով, Նավալնիները «2008-ից մինչեւ 2013թ. խարդախ ճանապարհով առեւանգել են «Իվ Ռոշե Վոստոկ» ընկերության (26,7 մլն ռուբլի ընդհանուր ծավալով), ինչպես նաեւ «Բազմապրոֆիլ պրոցեսինգային ընկերության» (ավելի քան 4,4 մլն ռուբլի դրամական միջոցները»), հաղորդում է «Lenta.ru»-ն:
Հիշեցնենք, որ եղբայրները դատարան էին ներկայացրել իրենց իրերով՝ ակնկալելով, որ նրանց կկալանավորեն հենց դատարանի դահլիճում:

Замоскворецкий суд Москвы 30 декабря вынес обвинительный приговор по делу «Ив Роше». Братья Алексей и Олег Навальные признаны виновными в хищении денежных средств компании. Алексей Навальный осужден к 3,5 годам заключения условно, Олег - к 3,5 годам лишения свободы. После оглашения решения Олег Навальный взят под стражу в зале суда.
Кроме условного срока, Алексей Навальный приговорен также к штрафу в размере 500 тысяч рублей, с него также будет взыскано 4,8 миллиона рублей по гражданскому иску фирмы «Многопрофильная процессинговая компания».
По версии следствия, Навальные «с 2008 по 2013 г. мошенническим путем похитили денежные средства компании "Ив Роше Восток” в размере свыше 26,7 млн руб., а также фирмы “Многопрофильная процессинговая компания” в размере более 4,4 млн руб.», сообщает «Лента.Ру».