Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում Charlie Hebdo երգիծական ամսագրի խմբագրության վրա հարձակման արդյունքում զոհվել են ամսագրի 4 ծաղրանկարիչները: Այս մասին հաղորդում է Le Parisien պարբերականը:
Մահացածների թվում են 47-ամյա Ստեֆան Շարբոնիեն, 76-ամյա Ժան Կաբյուն, 80-ամյա Ժորժ Վոլինսկին եւ 47-ամյա Բեռնար Վելյակը:
Ըստ Gazeta-ի, Ստեֆան Շարբոնիեն նաեւ ամսագրի գլխավոր խմբագիրն էր:
Խմբագրության վրա ահաբեկչական հարձակումը, որի հետեւանքով 12 մարդ է զոհվել, կապում են ամսագրի սուր ծաղրանկարների հետ: Հաղորդվում է, որ ահաբեկչությունից առաջ Charlie Hebdo-ի հերթական համարում թողարկվել էր նաեւ «Իսլամական պետության» առաջնորդի ծաղրանկարը:

В результате нападения на редакцию сатирического журнала Charlie Hebdo в столице Франции погибли четыре карикатуриста журнала, сообщает Le Parisien.
Среди погибших – 47-летний Стефан Шарбонье, известный как Шарб, 76-летний Жан Кабю, 80-летний Жорж Волински и 47-летний Бернар Вельяк, известный под псевдонимом Тинью.
Погибший Стефан Шарбонье был также главным редактором журнала, передает Gazeta.
Нападение на редакцию, унесшее жизни как минимум 12 французов, связывают с острыми карикатурами журнала.Сообщается, что перед терактом в Charlie Hebdo вышла карикатура на лидера «Исламского государства».