Հունվարի 8-ին Փարիզի ծայրամասում ոստիկանի ուղղությամբ կրակ բացած տղամարդուն հաջողվել է փախուստի դիմել: Այս մասին հաղորդում է France Press գործակալությունը՝ վկայակոչելով Ֆրանսիայի ՆԳՆ հայտարարությանը:
Ավելի վաղ հաղորդվում, էր հանցագործը ձերբակալված է:
NEWS.am-ը տեղեկացրել էր, որ հունվարի 8-ին Փարիզում կրկին կրակոցներ են հնչել: Միջադեպի արդյունքում ոստիկանության աշխատակիցը ծանր վիրավորվել է:
Իշխանության ներկայացուցիչներն առայժմ չեն կարողացել պարզել, արդյո՞ք այսօրվա միջադեպը կապ ունի նախօրեին 12 մարդու կյանք խլած ահաբեկչության հետ, որի թիրախը «Charlie Hebdo» պարբերականի խմբագրությունն էր:

Мужчине, устроившему 8 января стрельбу на окраине Парижа, удалось скрыться. Об этом сообщает агентство «Франс Пресс»,  ссылаясь на заявление Министерства внутренних дел Франции.
Ранее сообщалось о задержании преступника. Новости Армении – NEWS.am сообщало, что в Париже утром 8 января вновь раздались выстрелы. Сотрудник муниципальной полиции получил ранения в результате обстрела патруля на окраине французской столицы. Представители властей пока не смогли уточнить, существует ли связь между этим инцидентом и терактом, мишенью которого в среду стало здание редакции парижского еженедельника «Charlie Hebdo», где от рук нападавших погибли 12 человек.