«Ազատություն» ռադիոկայանի՝ անցյալ տարվա դեկտեմբերի 5-ին ձերբակալված, թղթակից Խադիջա Իսմայլովային նոր մեղադրանքներ են առաջադրվել:
Ինչպես հաղորդում է Turan-ը՝ հղում կատարելով փաստաբան Ֆարիզա Նամազլիին, Իսմայլովային մեղադրում են խոշոր չափի գումարների յուրացման եւ վատնման, ապօրինի ձեռներեցության, հարկերից խուսափելու եւ պաշտոնական դիրքի չարաշահման մեջ:
Մեղադրանքները ներկայացվել են 2015թ. հունվարի 15-ից ընթացող «Ազատություն ռադիոյի» Բաքվի մասնաճյուղի գործունեության փաստաթղթային եւ հարկային ստուգումների հիման վրա:
Հիշեցնենք, որ անցյալ տարվա դեկտեմբերին Խ. Իսմայլովան կալանավորվել էր 2 ամսով՝ մեղադրելով ինքնասպանության դրդելու մեջ:

Корреспонденту радиостанции «Свобода», арестованной 5 декабря прошлого года журналистке Хадидже Исмайловой предъявлены новые обвинения.
Как сообщает Turan со ссылкой на адвоката Фариза Намазлы, Исмайлову обвиняют по статьям: 179.3.2 (присвоение или растрата в крупном размере), 192.2.2 (незаконное предпринимательство), 213.1 (уклонение от уплаты налогов) и  308.2 (злоупотребление должностными полномочиями).
Обвинения выдвинуты на основании акта налоговой проверки деятельности Бакинского бюро «Радио Свобода» от 15 января 2015 г.
Напомним, что 5 декабря 2014 года решением Сабаильского районного суда Х.Исмайлова арестована на два месяца. Журналистку обвиняют по статье 125 (доведение до самоубийства) Уголовного кодекса Азербайджана.