Լիբիայի պետական նավթային ընկերությունը նախազգուշացում է հրապարակել, որում նշվում է ռազմական գործողությունների պատճառով ընկերության աշխատանքի հնարավոր դադարեցման մասին: Bloomberg-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է ընկերության հայտարարության մեջ:
Այս նախազգուշացումն արվել է ընկերության օբյեկտների վրա հարձակումների պատճառով, որոնք նավթի արդյունահանման կրճատման են հանգեցնում:
«Եթե միջադեպերը շարունակվեն, National Oil Corp.-ը, ցավոք, ստիպված կլինի դադարեցնել գործունեությունը՝ աշխատակիցներին պաշտպանելու համար»,- ասված է հայտարարությունում:
Ըստ Gazeta-ի, նշվում է նաեւ, որ ընկերության ղեկավարությունը երկրի պաշտպանության նախարարությանը կոչ է անում վերահսկել իրավիճակը:

Государственная нефтяная компания Ливии опубликовала предупреждение, в котором говорится о возможной приостановке работы компании из-за боевых действий. Об этом сообщаетBloomberg со ссылкой на заявление компании.
Такое предупреждение было вынесено из-за нападений на объекты компании, которые провоцируют сокращение добычи нефти.
«Если эти инциденты продолжатся, National Oil Corp., к сожалению, будет вынуждена прекратить все операции на всех областях для того, чтобы сохранить жизнь сотрудников», — говорится в заявлении компании, передает Gazeta
Также в письме отмечается, что руководство компании призывает министерство обороны страны взять ситуацию под контроль.
Ранее сообщалось, что нападения группы боевиков «Рассвет Ливии» на ливийские порты спровоцировали резкий скачок цен на нефть.