«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Անցած շաբաթ օրը Չարենցավանում գործող գազալցակայանում հնչած պայթյունը, որի արդյունքում մեկ մարդ է զոհվել, մայիսի ամսվա ընթացքում գազալցակայանի պայթյունի 4-րդ դեպքն է: Բոլոր այդ պայթյունների արդյունքում զոհվել է երեք մարդ:
Նշենք, որ շաբաթ օրվա պայթյունը հնչել է «Դռայվ 2014» ՍՊԸ-ին պատկանող գազալցակայանում, որի հետեւանքով զոհվել է գազալցակայանի աշխատակից Գրիգոր Սիմոնյանը: Բայց ի տարբերություն նախորդ դեպքի՝ այս անգամ պայթել է լիցքավորվող ավտոմեքենայի գազի բալոնը:
Գազալցակայանների այս պայթյունների ֆոնին արդեն իսկ լուրեր են տարածվում, որ ՀՀ իշխանությունները որոշել են առիթից օգտվել եւ այս ոլորտում եւս մենաշնորհներ սահմանել: Բանն այն է, որ ներկայումս գազալցակայանների ոլորտը` դրանց տերերի տեսանկյունից, շատ բազմազան է, ինչն էլ ոլորտում որոշակի մրցակցություն է ապահովում: Եւ կասկածներ կան, որ իշխանությունները ոլորտում վերահսկողությունը խստացնելու անվան տակ մի շարք «անտեր» գազալցակայանների կստիպեն փակվել»:

YEREVAN. – The explosion that occurred on May 30 in a natural gas station in Charentsavan, Republic of Armenia (RA), and as a result, one person was killed, was the fourth natural gas station explosion in the country during the month of May, reported Zhoghovurd daily.
“Three people were killed as a result of all these explosions.
“Against the backdrop of these explosions in the [natural] gas stations [in the country], rumors already have been spreading that the RA authorities have decided to take the opportunity and set monopolies in this domain, too.
“The thing is that, the domain of [the country’s natural] gas stations, from the viewpoint of their owners, is currently very diverse, which provides some competition in the domain. And there are suspicions that the [Armenian] authorities, under the name of tightening control in the domain, will force several ‘ownerless’ [natural] gas stations to close,” wrote Zhoghovurd.